Kijózanodás: az amerikaiak nagyon elverték a női válogatottat

2011.07.19. 11:58
Dries és az amerikai csapat megállíthatatlan volt (Fotó: Reutres)
A magyar női vízilabda-válogatott 16–7-re kikapott az Egyesült Államoktól a sanghaji világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában. A második negyed vége előtt két perccel még döntetlenre is álltak a felek, azonban az amerikaiak a második félidőben már bedarálták a mieinket.
MERÉSZ: KEMÉNY LENNÉK, HA...

„A második negyed végéig mindent a megbeszéltek szerint hajtottunk végre, nem tudták bejátszani centerbe a labdát, jól működött az M-zóna, elöl pedig meglőttük azt a négy gólt, amit egy ilyen meccsen szükséges" – kezdte a Nemzeti Sportnak adott értékelést az Egyesült Államok elleni 16–7-es vereség után Merész András, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Aztán igen, valóban, szétesett a játékunk... Hogy miért? Ha ezt tudnám, Kemény Dénesnek vagy Ratko Rudicnak hívnának... Egy ilyen erős csapat ellen nem engedhető meg, hogy ilyen korán elhúzzon, mert akkor ez lesz a vége" – folytatta a kapitány.

„Azok a játékosok, akik tudom, hogy kiváló teljesítményre képesek a világ legjobbjai ellen, nos ők is úttörő hibákat vétettek, csak laposan lőttünk, pedig végig azt kértem, hogy a felsőt célozzuk, egyszóval nem működött semmi. Fiatal, törékeny csapat vagyunk, így rettentően nehéz feladat előtt állunk, lelket kell önteni a társaságba. Mennem is kell a lányokhoz, van az öltözőig tizenöt méter, addig kitalálom, mit mondok nekik. Egy biztos: leszúrni nem fogom őket..." – tette hozzá Merész András.

„Sajnos ebbe szépen belefutottunk... De világvége hangulat nem lehet, ki kell javítani a hibáinkat, és menni előre" – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak a mérkőzést követően Takács Orsolya, a csapat egyik játékosa.

Az öt gólig jutó Keszthelyi Rita vezérletével könnyed, tizenöt gólos győzelemmel (21–6) hangolt a jóval nehezebb folytatásra a kazahok ellen a magyar női válogatott. Merész András együttesének ezúttal az Egyesült Államok ellen kellett bizonyítania.

Az első fordulóban az amerikai–holland csata 7–7-es végeredménnyel zárult. Így megkaptuk az esélyt, hogy ha az egyik nagycsapatot elkapjuk, a második helyen végezhetünk a csoportban, elkerülve a nagyon erős ausztrálokat.

Nos, ehhez a hollandokat kellene megvernünk, az Egyesült Államok ugyanis kijózanító verést mért Merész András együttesére, amely az első félidőben még egyenrangú ellenfele volt a címvédőnek.

A meccs elején nagyon megijedtünk, mert két gyors góllal elhúztak az amerikaiak, de Szücs Gabriella és Keszthelyi Rita találatával gyorsan egalizáltunk. Ekkor még úgy tűnt, hogy lehet esélye válogatottunknak.

A második negyedben ráadásul teljesen kiegyenlítetté vált a játék. Látszott, hogy az amerikai csapatnak nem fekszik a sokmozgásos védekezés, amelyet a magyar csapat bemutatott. Az amerikaiak többször is igen gyengén, zavartan lőttek – sikertelenül. Adam Krikorian együttese aztán megmutatta, hogy miben jó igazán…

A második negyed utolsó két percében ugyanis három gólt kaptunk, amivel gyakorlatilag elúszott a mérkőzés. Annika Driest nem tudtuk megfogni centerben, még szabálytalanul sem, így két könnyű gólt szerzett. Ha pedig behúzódtunk rá, kívülről kaptunk hatalmas gólokat.

Ha nincs az utolsó két kapott gól a második negyedben, egállal mehettünk volna nagyszünetre, így azonban összeomlott az, amit a magyar csapat az első 12 percben felépített…

A harmadik játékrészben aztán egyértelműen az amerikaiak akarata érvényesült a már kissé hitehagyott mieink ellen. Elfogyott a magyar játékosok ereje, nem tudtak lépést tartani a fizikailag erősebb amerikaiakkal. Kapusaink (Kasó Orsolya helyére a harmadik negyedben Gangl Edina érkezett) pedig sajnos gyakorlatilag nem találkoztak a labdával.

Annak ellenére, hogy sikertelen volt a védekezésünk, rengeteg energiát emésztett fel, így a támadások vezetésére sem maradt sok erőnk.

Tóth Ildikó emberelőnyös találatával a 20. percben még felzárkóztunk háromra, 9–6-os amerikai vezetés után azonban ismét két gyors találatot kaptunk. 6–11 után pedig végképp elszállít minden esély.

Az utolsó játékrészben az amerikaiak rosszkéz-oladlról leadott lövései is rendre utat találtak a hosszú sarokba. Csupán a pontos végeredmény volt ekkor már a kérdés.

Merész András együttese kilenc góllal maradt alul. Folytatás csütörtökön a hollandok ellen.

NŐI VÍZILABDA
2. FORDULÓ
EGYESÜLT ÁLLAMOK–MAGYARORSZÁG 16–7 (3–2, 4–2, 5–3, 4–0)
Oriental Sport Center, Natatorium, 1000 néző, V: Bock (német), Naumov (orosz)
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Armstrong – Windes 1, Rulon, CRAIG 2, WENGER 2, Villa 2, Petri 2. Csere: Seidemann, M. STEFFENS 2, MATHEWSON 3, J. Steffens, DRIES 2. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian
MAGYARORSZÁG: Kasó – Keszthelyi 2, Drávucz, Bujka 1, Takács O., Szűcs G. 3, Menczinger. Csere: Gangl (kapus), Czigány, Illés, Tóth I. 1, Poszkoli, Antal. Szövetségi kapitány: Merész András
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Illés (31. p.)