Görögország-Kína a női pólósok vb-döntőjében

2011.07.27. 16:52
Gólokban gazdag volt a vb két női elődöntője (Fotó: Reuters)
Görögország és Kína női vízilabda-válogatottja jutott be a döntőbe a sanghaji vizes világbajnokságon. A pénteki elődöntőkben előbbi az olaszokat verte meg három góllal (14–11), utóbbi az oroszoknál bizonyult jobbnak minimális különbséggel (13–12). A magyar válogatott eközben a kilencedik helyen végzett.

Oroszország és Kína szoros mérkőzést játszott, amiből a házigazdák jöttek ki győztesen. Bár a mérkőzésen 25 gól esett, kiemelendő volt a két kapus teljesítménye. Az oroszok sokáig küzdöttek, a harmadik negyedben vezetést szereztek, de végül a kínaiak tették fel az i-re a pontot az izgalmas csatában.

Görögország háromgólos győzelmet aratott Olaszország ellen. A görögök az első két negyedben alapozták meg győzelmüket, előnyüket meg tudták tartani a későn ébredő és felzárkózó olaszokkal szemben. Főként Antigoni Rampesi, Angeliki Geroljmu és Sztavrola Antonaku volt eredményes, ők összesen kilenc gólt szereztek a mérkőzésen.

A döntő mellett a bronzmérkőzés is izgalmasnak ígérkezik: az olaszok erős, jól célzott lövéseivel és a szívós orosz válogatottal pénteken 10 órától.

Kuba legyőzésével (12–7) Magyarország a kilencedik helyen zárt a tornán, ami minden idők leggyengébb magyar szereplése.

Az 5–8. helyért Ausztrália 12–7-re legyőzte a későn magához térő Hollandiát. Az első tizenhat percet az ausztrálok uralták, és tetemes előnyhöz jutottak, majd az utolsó két negyedben kiegyenlített volt a küzdelem, de a gólkülönbségen ez már nem változtatott. Az ausztrál Bronwen Knox százszázalékos teljesítménnyel vette ki részét a győzelemből, hiszen négy dobásból négy találatot szerzett.

Az Egyesült Államok négy góllal nyert Kanada ellen, így az ötödik helyért a Pekingben bronzérmet szerzett Ausztrália ellen száll vízbe pénteken, míg Kanada Hollandiával játszik a hetedik helyért.

A tizenegyedik helyért Új-Zéland 15–7-es vereséget szenvedett Spanyolországtól, így a tizenkettedik helyen végzett.