Vízilabda: biztos oroszverés az U20-as válogatottól a vb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2019.12.15. 16:24
Második győzelmét is megszerezte a magyar vízilabda-válogatott a Kuvaitban zajló férfi U20-as világbajnokságon: vasárnap az utolsó negyedet leszámítva simán, 12–9-re múlta felül az orosz csapatot Kemény Kristóf együttese, amely legközelebb hétfőn, Kanada legjobbjai ellen ugrik medencébe.

Magyar Márton ismét a csapat legeredményesebb gólszerzőjének bizonyult Fotó: Lénárt Márton

Magyar Márton ismét a csapat legeredményesebb gólszerzőjének bizonyult • Fotó: Lénárt Márton

Magyar Márton ismét a csapat legeredményesebb gólszerzőjének bizonyult  •  Fotó: Lénárt Márton

Noha a mérkőzés első gólját még az ellenfél szerezte, Magyar Márton révén fél percen belül egyenlítettek a mieink, onnantól kezdve pedig kezükben tartották a párharcot. Vígvári Vince elsülő keze remek akciógólokat eredményezett, Bóbis Botond, valamint Baksa Benedekmeg emberelőnyből talált az orosz kapuba, és mivel a mieink védekezésével sem akadt különösebb probléma, a nagyszünetre stabil, háromgólos magyar vezetéssel vonultak a csapatok (2–5).

A folytatásban ismételten „Magyar” percek következtek, az egri fiú góljával kezdődött és ért véget a harmadik negyed. A közben eltelt mintegy hét percben további négy gólt szerzett az együttes, amivel gyakorlatilag már akkor a maga javára billentette a mérleg nyelvét. A záró akkordra ugyanakkor kevésbé lehetnek büszkék Kemény Kristóf tanítványai, de hiába nyerték az oroszok az utolsó játékrészt, a végén így is a mieink örülhettek, hiszen 12–9-et mutatott az eredményjelző a javukra.

A magyar csapat legközelebb a kanadai válogatottal mérkőzik hétfőn 10.10-kor.