Vívás: kadét bronzérem Belgrádból és Szalonikiből

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2019.10.19. 21:01
Ondrik Konrád és Pápai Zoé nyerte a kadét kardvívók Magyar-kupáját a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban szombaton. Eközben Machek Vince bronzérmet szerzett a kadét tőrözők európai körversenyének szaloniki állomásán, míg a kadét párbajtőrözők belgrádi viadalán Miskó Dorina állt a dobogó harmadik fokára.

Ondrik Konrád nyerte a kadét kardvívók Magyar-kupáját Budapesten Forrás: kk.gov.hu

Ondrik Konrád nyerte a kadét kardvívók Magyar-kupáját Budapesten • Forrás: kk.gov.hu

Ondrik Konrád nyerte a kadét kardvívók Magyar-kupáját Budapesten  •  Forrás: kk.gov.hu

Több viadalon mérethették meg magukat a kadét vívók szombaton; mindhárom fegyvernemben rendeztek versenyeket.

Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban a Magyar-kupán léptek pástra az ifjak, amely egyben válogatóviadalnak is minősült. Ami a fiúkat illeti: taroltak a BVSC-Zugló fiataljai, a dobogó első két fokára egyaránt Bódy István tanítványa állt fel. A győztes Ondrik Konrád lett, aki Tóth Patrikot múlta felül 15:6-ra az aranycsatában. A leányok között sem volt hiány parázs ütközetekből. Az aranyérem az Újpesti TE fiataljának, Pápai Zoé nyakába került. Zoé a fináléban 15:11-re nyert Spiesz Annával szemben, aki a Vasast képviselte.

A nemzetközi porondon is találkozhattunk magyarokkal: Belgrádban zajlik a kadét párbajtőrözők európai körversenye, míg a tőrözők Szalonikiben küzdöttek.

Szerbiában Miskó Dorina állhatott a dobogó harmadik fokára, Görögországban pedig Machek Vince szerzett bronzérmet.