utanpotlassport.hu 2018.07.10 11:34 Frissítve: 2018.07.10 11:35

Tájfutás: hazai ezüst a magyarországi junior-vb nyitányán

Svájci és norvég aranyéremmel kezdődött meg hétfőn Bács-Kiskun-megyében a juniorkorú, vagyis U20-as tájfutók idei világbajnoksága. Sárközy Zsófia bravúrezüsttel nyitott.

UP-info – utanpotlassport.hu Pirtó mellett, a homokbuckás, részletgazdag alföldi terepen rendezett normál távú versenyen a nők – légvonalban - 10,2 kilométeres, 18 ellenőrzőpontos pályán küzdöttek meg egymással – áll az MTI jelentésében. A svájci Simona Aebersoldnak sikerült legjobban a tájékozódás és a futógyorsaság összehangolása, így 54:37 perccel ő nyerte az első női aranyérmet a világbajnokságon. Az ezüstérmet a hazaiak legszebb várakozásait is felülmúlva Sárközy Zsófia, a Hegyvidék SE MOM versenyzője szerezte meg (59:40), a harmadik pedig a cseh Tereza Janosikova lett (1:00:33). A magyarok közül Gárdonyi Csillának sikerült még a legjobb tízbe kerülnie, ő kilencedik lett.

Balról: az ezüstérmes Sárközy Zsófia, a győztes Simona Aebersold és a harmadik helyezett Tereza Janosikova Forrás: jwoc2018.hu

Balról az ezüstérmes Sárközy Zsófia, a győztes Simona Aebersold és a harmadik helyezett Tereza Janosikova  •  Forrás: jwoc2018.hu

A férfiaknak 15 kilométeres pályán kellett minél gyorsabb tempóban érinteniük a 29 ellenőrzőpontot. Az aranyérmet Kasper Fosser (Norvégia) szerezte meg 69:25 perces eredménnyel, az ezüst a francia Mathieu Perrinnek jutott (73:46), a bronz pedig a cseh Daniel Vandasnak (75:02). A legjobb magyar, Ormay Mihály a 7. helyet szerezte meg (76:37).

​A junior tájékozódás futók világbajnokságán nemenként három-három egyéni számban és váltóban versenyeznek a résztvevők a Bács-Kiskun megyei erdőkben, valamint Kecskeméten. A vb-n 37 ország 330 fiatalja indul

Kedd délután Kecskemét belvárosában tartják a következő számot, a sprintversenyt.

További korosztályos hírek TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁSBAN a sportági aloldalunkon.