Tájfutás: Gárdonyi Csilla és Jónás Ferenc ifi Európa-bajnok!

2019.06.28. 20:59
Két első és egy harmadik helyet szereztek a magyar versenyzők a fehéroroszországi Grodnóban megkezdődött ifjúsági tájfutó Európa-bajnokságon, ahol pénteken a normál távú versenyeket rendezték meg – derül ki a magyar szövetség tájékoztatásából.

Helyi idő szerint 10 órakor kezdődött a normáltávú verseny Szapockin település környékén. Meglehetősen szintes és vegyes fedettségű a terep, amit második világháborús gödrök, árkok, tankbeállók szabdalnak. Az előzetesen a rendezők által várt kilométerátlagok is kemény terepet sejttettek.

A 18 éves leányok között Gárdonyi Csilla állhatott fel a dobogó tetejére Fotó: MTFSZ

A 18 éves leányok között Gárdonyi Csilla állhatott fel a dobogó tetejére  •  Fotó: MTFSZ

A 32 ország 409 tájfutóját felvonultató kontinensviadalon a 18-19 évesek mezőnyében a férfiaknál Jónás Ferenc, míg a nőknél a tavalyi junior világbajnok Gárdonyi Csilla diadalmaskodott.

Az ifjabb korosztályban, a 16-17 évesek között a lányoknál is született magyar érem, miután Czakó Boglárka a harmadik legjobb időeredménnyel ért célba.

Szombaton a váltóversenyeket, míg vasárnap a sprinttáv küzdelmeit rendezik meg az Eb-n.

A váltóra Sztarina térségében kerül sor egy hasonló jellegű, de laposabb terepen. Végül vasárnap a sprinttel zárul a program a házigazda város központjában, amely teljesen lapos, lakott részeket és parkokat is tartalmaz.