Labdarúgás: az ifiknél hasít a Honvéd, nem halad a Haladás

2019.11.06. 09:20
Labdarúgásban, a kiemelt utánpótlás-bajnokságok közül az U16-os és az U17-es pontvadászat a néhány hetes őszi szünet után folytatódott, de csak két-két mérkőzéssel Az éllovas Budapest Honvéd-MFA mindkét korosztályban magabiztos sikert aratott az Illés Akadémia Haladás fölött, viszont a kispestiek egyik közvetlen üldözője, a Ferencváros mindkettőben kikapott, otthon a Vasastól.

A Honvéd korosztályos labdarúgó-csapatai novemberben ugyanott folytatták a szereplésüket, ahol októberben abbahagyták. A kispesti U16-osok legutóbb, a 13. fordulóból előrehozott meccsen 2–1-re győztek idegenben az MTK ellen, ezúttal pedig otthon 3–1-re a az Illés Akadémia Haladással szemben. A vasiak elleni meccsen a 45. és a 48. perc között két gólt szereztek a fővárosiak, ami döntőnek bizonyult. A Honvéd veretlenül, hat győzelemmel, illetve két döntetlennel, 20 ponttal vezeti a tabellát. A múlt héten még pihenő, 16 pontos Puskás Akadémia és a szintén 16 ponttal álló, 3. Ferencváros előtt.

Az U17-eseknél jóval simább mérkőzésen, 5–1-re verte meg Honvéd a Haladást úgy, hogy a 38. perchez érve már 3–0-ra vezetett. A kispestiek ebben a korcsoportban is veretlenül, kilenc győzelemmel és 23 ponttal állnak az 1. helyen, itt nincs elmaradt mérkőzésük. A 2. helyen a Ferencváros áll, 17 ponttal.

Az U17-es bajnokságban 11-esből szépített a Fradi a Vasas ellen Fotó: fradi.hu

Az U17-es bajnokságban 11-esből szépített a Fradi a Vasas ellen  •  Fotó: fradi.hu

A Fradi meglepetésre mind a két korosztályban kikapott otthon a Vasas Kubala Akadémiától, kérdés, ezek után képes lesz-e még megközelíteni a Honvédot. A zöld-fehérek az U16-os bajnokságban idénybeli legnagyobb különbségű vereségüket szenvedték el. A Vasas a mérkőzés elején sokkolta az vendéglátóját, ugyanis 25 perc alatt négyszer is a kapuba talált. A szünetben hármat is cserélt a Fradi, amely azonban így is 5–1-re kikapott. Érdekesség, hogy a két csapat első meccsén is hasonlóan sok gól született, és akkor is a vendégcsapat győzött, csakhogy akkor 5–2-re a Ferencváros.

Azért is volt meglepő az FTC veresége, mert egy héttel korábban, ugyancsak hazai pályán, a 14. fordulóból előrehozott mérkőzésen, az esélyeknek megfelelően 3–1-re megverte a zöld-fehér csapat otthon a DVSC-t (azon a találkozón megszerezte idénybeli második gólját a 14 esztendős ifjabbLisztes Krisztián, a korábbi válogatott Lisztes Krisztián fia), azt megelőzően pedig a Fradi sorozatban háromszor győzött.

Az idősebbeknél 17 perc alatt lőtt két gólt a Vasas és 3–1-re nyert a Népligetben. Ez azért volt váratlan, mert az angyalföldiek ezt megelőzően, egyedüliként ebben a bajnokságban még nem nyertek mérkőzést (három pontjuk volt, három döntetlennek köszönhetően). Viszont ezzel a győzelemmel egyből elmozdultak az utolsó helyről, ugyanis megelőzték a Haladást.

Az U16-os és az U17-es bajnokságban is november 20-án rendezik meg a 9. forduló másik két találkozóját, az ETO FC Győr–MTK és a Puskás Akadémia–DVSC-DLA meccseket. Az U19-es bajnokság még szünetel, november 16-án az FTC–ETO FC Győr rangadóval folytatódik.

U-BAJNOKSÁGOK
U16, 9. FORDULÓ
Ferencváros–Vasas 1–5
Budapest Honvéd-MFA–Illés Akadémia Haladás 3–1
Az állás:
1. Bp. Honvéd-MFA 20 pont (8 mérkőzés), 2. Puskás Akadémia FC 16 (8 meccs, 14–6-os gólkülönbség), 3. Ferencváros 16 (19–18), 4. Vasas Kubala Akadémia 11, 5. DVSC-DLA 10 (8 meccs), 5. ETO FC Győr 8 (3–7), 6. 7. MTK Budapest 6 (7 meccs, 2 győzelem), 8. Illés Akadémia-Haladás 6 (1 győzelem)