UP-info utanpotlassport.hu 2020.01.25 21:07 Frissítve: 2020.01.25 21:16

Kardvívó MK-forduló: Battai Sugár arany-, Urbán Tamás ezüstérmes

Battai Sugár (16) győzött, Urbán Tamás (18) ezüstérmes lett az felnőtt kardvívók harmadik Magyar-kupa-fordulóján, amely egyben az U23-as európai körversenysorozat része is volt Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

Battai Sugár nyerte meg a felnőtt kardvívók harmadik Magyar-kupa-fordulóját Forrás: hunfencing

Battai Sugár nyerte meg a felnőtt kardvívók harmadik Magyar-kupa-fordulóját  •  Forrás: hunfencing

A négy legjobb magyar kardvívó, Szilágyi Áron, Szatmári András, Márton Anna és Pusztai Liza távollétében rendezték meg Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban a harmadik Magyar-kupa-fordulót, amely egyben az U23-as európai körversenysorozat része is volt.

A nők között a már felnőttválogatottban is bemutatkozott, még mindig csak 16 éves Battai Sugár állhatott a dobogó legfelső fokára, miután Soós Dorottyát (15:7), az orosz Alekszandra Klimovát (15:14), Záhonyi Petrát (15:8), Katona Renátát (15:12) és az belorusz Palina Kaszparovicsot (15:7) is legyőzte.

A férfiak mezőnyében a 18 éves Urbán Tamás nyakába ezüstérem került. Az Újpesti TE sportolója a fehérorosz Uladziszlav Sajmardonaut (15:12), Nagy Kristófot (15:11), a szintén belorusz Anton Davidzenkát (15:9), az ifjúsági olimpiai bajnok Rabb Krisztiánt (15:10) és a fehérorosz Siarhej Kiselt (15:13) legyőzve jutott a döntőbe, amelyben 15:10-re kikapott a jóval rutinosabb Decsi Tamástól.