Úszás: két magyar arannyal kezdődött az ifjúsági Eb

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.06.28. 22:29
Az ifjúsági úszó Európa-bajnokság első napján Kalmár Ákos és Késely Ajna aranyérme csillog a legszebben, Ajna ráadásul korosztályos csúccsal diadalmaskodott. A fiú gyorsváltó és Milák Kristóf második, illetve Holló Balázs harmadik helye is értékes siker, úszóink megadták az izraeli kontinensbajnokság alaphangját.

Leiner SomaAz úszók netánjai kontinensviadalának nyitó napján tizennyolc magyar versenyző ugrott vízbe az előfutamok során, és mindenki kvalifikálta magát a középdöntőbe, illetve fináléba. A legkiélezettebb párharc a két magyar versenyző között zajlott a 400 méteres gyorsúszás első két helyén: Holló Balázs és Kalmár Ákos között mindössze tizenhat század volt a különbség, így joggal bízhattunk dobogós helyezésekben, csakúgy mint Milák Kristóf esetében, aki legjobb idővel, egyúttal magyar korosztályos csúccsal rukkolt ki 50 méter pillangón. A leányoknál Késely Ajna esti úszását várta mindenki, miután a 800 gyors délelőtti mezőnye kifejezetten pocsékidőt ment, így a Kőbánya SC versenyzője előtt nem állt megoldhatatlan feladat.Leiner SomaAz úszók netánjai kontinensviadalának nyitó napján tizennyolc magyar versenyző ugrott vízbe az előfutamok során, és mindenki kvalifikálta magát a középdöntőbe, illetve fináléba. A legkiélezettebb párharc a két magyar versenyző között zajlott a 400 méteres gyorsúszás első két helyén: Holló Balázs és Kalmár Ákos között mindössze tizenhat század volt a különbség, így joggal bízhattunk dobogós helyezésekben, csakúgy mint Milák Kristóf esetében, aki legjobb idővel, egyúttal magyar korosztályos csúccsal rukkolt ki 50 méter pillangón. A leányoknál Késely Ajna esti úszását várta mindenki, miután a 800 gyors délelőtti mezőnye kifejezetten pocsékidőt ment, így a Kőbánya SC versenyzője előtt nem állt megoldhatatlan feladat.

Késely Ajna tökéletes napot zárt Forrás: hosszabbitas.hu

Késely Ajna tökéletes napot zárt  •  Forrás: MOB

A délutáni programban a vártnál is nagyobb küzdelem zajlott Holló és Kalmár közt, a nap fő magyar érdekeltségű versenyét végül utóbbi nyerte, majd két másodperccel megjavítva délelőtti idejét. Kettőjük közé az orosz Maljutyin is beférkőzött.

Remekelt persze Késely Ajna is, a 15 éves országos bajnok korosztályos csúcsot úszva nyert 800 méteren, megszerezve az első nap második magyar aranyérmét.

Kiváló teljesítményt nyújtott a döntőben is Milák Kristóf, sikerült 24 másodperc alá szorítania az idejét, ezzel újra megdöntötte az immáron saját maga által kreált legjobb magyar korosztályos időt, pechére ez „csak” az ezüstéremre volt elég 50 pillén. Kiemelendő Horváth Lili teljesítménye, aki a döntő második legifjabb szereplőjeként az ötödik, pontszerző helyen végzett 400 méter vegyesen.

A 4x100 méteres gyorsváltók zárták az izraeli kontinensviadal szerdai programját, mindkét fináléban érdekelt volt a magyar csapat. A fiúk kiváló úszással, alig fél másodperccel a lengyel kvartett mögött értek célba, Milák Kristóf már a második ezüstjét nyerte. A leányoknak még ennél is kevesebb hiányzott, igaz, az ő esetükben nem az aranyérem, hanem a dobogó volt a tét az utolsó métereken, végül a belgák mögött értek célba, a negyedik pozícióban.

A leányok további középdöntőkben is érdekeltek voltak, 200 pillangón Berecz Blanka negyedik, Bonecz Boglárka pedig az ötödik helyen jutott a csütörtöki fináléba. Gyurinovics Fanni 100 gyorson, holtversenyben a negyedik idővel jutott a fináléba. Szintén negyedikként jutott a 200 hát döntőjébe Ilyés Laura Vanda, ugyanennek a számnak a középdöntőjében Dobos Dorottya a tizedik legjobb időt úszta.

Csütörtökön Késely Ajna ismét döntőt úszhat, ezúttal 400 gyorson, de Németh Nándor is megkezdi szereplését a netánjai kontinensviadalon.

IFJÚSÁGI EURÓPA-BAJNOKSÁG, NETÁNJA (IZRAEL)
A nap érmesei és a magyar eredmények
FIÚK
400 mgyors: 1. KALMÁR ÁKOS (MAGYARORSZÁG) 3:50.10, 2. Martin Maljutyin (Oroszország) 3:51.50, 3. Holló Balázs (Magyarország) 3:51.79.
50 m pillangó: 1. Ümitcan Güres (Törökország) 23.72, 2. Milák Kristóf (Magyarország) 23.86, 3. Maxime Grousset (Franciaország) 23.88
4x100 m gyors: 1. Lengyelország 3:17.11, 2. Magyarország (Németh Nándor, Márton Richárd, Barta Márton, Milák Kristóf) 3:17.60, 3. Oroszország 3:17.99
LEÁNYOK
400 m vegyes: 1. Anja Crevar (Szerbia) 4:41.17, 2. Anna Pirovano (Olaszország) 4:43.20, 3. Cyrielle Duhamel (Franciaország) 4:43.63, …5. Horváth Lili 4:46.10
50 m mell: 1. Mona McSharry (Írország) 31.38, 2. Weronika Hallmann (Lengyelország) 31.55, 3. Tina Celik (Szlovénia) 31.57
800 m gyors: 1. KÉSELY AJNA (MAGYARORSZÁG) 8:31.81 - új korosztályos csúcs, 2. Beatriz Cons G. Agueda (Spanyolország) 8:35.18, 3. Anasztaszija KirpicsnYikova (Oroszország) 8:36.79
4x100 m gyors: 1. Oroszország 3:42.22, 2. Hollandia 3.43.53, 3. Belgium 3:44.29, 4. Magyarország (Gyurinovics Fanni, Kurdi Zsófia, Juhász Janka, Késely Ajna) 3:44.48