Tenisz: ezúttal párosban, a Roland Garroson játszhat GS-juniordöntőt Piros Zsombor

2017.06.09. 17:42
Címkék
Piros Zsombor ismét döntőt játszhat junior Grand Slam-versenyen: a 17 éves teniszező az Australian Open januári megnyerését követően ezúttal a spanyol Nicola Kuhn oldalán, párosban jutott fináléba, a Roland Garroson. Az első kiemelt kettős 6-4, 6-4-re verte a Sam Riffice, Gianni Ross amerikai duót, a fináléban szintén egyesült államokbeli ellenféllel találkozik.

reb Azért nem akármilyen menetelés Piros Zsomboré 2017-ben. A 17 éves teniszező januárban döntőt játszott a rangos ausztráliai juniortornán, majd meglepetésre megnyerte az Australian Open korosztályos versenyét, most pedig, négy hónappal és sokezer kilométerrel arrébb döntőbe jutott a Roland Garroson.reb Azért nem akármilyen menetelés Piros Zsomboré 2017-ben. A 17 éves teniszező januárban döntőt játszott a rangos ausztráliai juniortornán, majd meglepetésre megnyerte az Australian Open korosztályos versenyét, most pedig, négy hónappal és sokezer kilométerrel arrébb döntőbe jutott a Roland Garroson.

pirosek01
pirosek01

Párosban döntős a Nicola Kuhn, Piros Zsombor kettős a Roland Garroson

A teljesítmény értékéből semmit sem von le, hogy most párosban tette meg. A küzdelmes első, majd a könnyed második kör után egyesben a nyolcaddöntő jelentette a végállomást a torna negyedik kiemeltjének, így marad a páros.

A páros, amelyre eredetileg nem is nevezett volna, ám a spanyol Nicola Kuhn még Magyarországon megkereste: mi volna, ha összeállnának? A két sokra hivatott tinédzser együtt ragadott ütőt, s a 32 között kétjátszmás meccsen kívül kétszer is szuperrövidítésben harcolta ki a továbbjutást. Ráadásul Kuhn a csütörtöki triplaterhelés után pénteken délelőtt szerény két és negyedórás meccsen búcsúztatta egyesben a junior-világelső szerb Miomir Kecsmanovicsot, majd szusszant egyet, és Zsombor oldalán ismét a vörös salakra pattant.

Ezúttal a páros nem jutott el az idegek harcáig: az első szettben kétszer, a másodikban háromszor brékelte az amerikai Sam Riffice, Gianni Ross párost, s bár a riválisnak is voltak lehetőségei elvenni az első kiemelt adogatását, Pirosék hetven perc alatt 6-4, 6-4-gyel megszerezték a győzelmet.

Szombaton ugyancsak amerikai páros, a Vasil Kirkov, Danny Thomas duó ellen koronázhatják meg a párizsi viadalt (ráadásul Kuhn egyesben is a csúcsra érhet).

További korosztályos híreink TENISZBEN a sportági aloldalon.

Legfrissebb hírek

Nem bírt egymással a Rayo és a Valencia, döntetlen a Girona–Real Sociedadon is

Spanyol labdarúgás
22 perce

Sportszerűségből jeles: odaadta a cipőjét, zokniban irányított a DVSC Kézilabda Akadémia szakmai igazgatója

Kézilabda
34 perce

Seregély Míra felkerült a draftlistára a PWHL-ben

Jégkorong
1 órája

Dembélé és Mbappé bekerült, Camavinga kimaradt – megvan a franciák világbajnoki kerete

Foci vb 2026
1 órája

Nagy Krisztián került ki utolsónak a magyar férfi jégkorong-válogatott világbajnoki keretéből

Jégkorong
1 órája

Nem vált be a hármas csere női K–4-ben

Kajak-kenu
1 órája

Férfi kosár NB I: kaposvári sikerrel rajtolt a bronzcsata, a Sopron lett a hetedik

Kosárlabda
1 órája

Carlo Ancelotti a 2030-as világbajnokságig brazil szövetségi kapitány marad

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik