Jégkorong: negyedik lett az U18-as válogatott a divízió I/A-s vb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2024.04.20. 20:09
A Svasznek Bence vezette U18-as jégkorong-válogatott gólgazdag meccsen magabiztosan verte a japánokat a dániai, divízió I/A-csoportos világbajnokság záró játéknapján, így a mieink a negyedik helyen végeztek a második vonalban, és jövőre is ebben az osztályban folytathatják.

Az már az ötödik, egyben utolsó forduló előtt biztossá vált, hogy a négy ponttal álló magyar válogatott kiharcolta a bennmaradást a Dániában zajló, divízió I/A-csoportos U18-as jégkorong-világbajnokságon. Ennek a fényében a záró mérkőzés fő tétje a negyedik hely megszerzése volt a mieink számára. (A másodosztály hatcsapatos mezőnyények első helyezettje a legvégén feljut az elitbe, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.)

Svasznek Bence tanítványai szombaton a mindeddig pont nélkül álló és biztosan kieső japánokkal találkoztak. A magyar fiúk esélyeshez méltón, jóval aktívabban kezdték az összecsapást, amelynek eredményeként 12. percében Lőczi Barnabás révén meg is szerezték a vezetést (1–0). A második harmad elején Almás Zéténynek sikerült megdupláznia az előnyt (2–0), ezután a játékrész utolsó periódusában Lobenwein Bálint büntetőből volt eredményes (3–0).

A japánok legyőzésével az U18-as válogatott a negyedik helyen zárta a divízió I/A-s vb-t Forrás: MJSZ

A záró etap első fele viszont korántsem alakult jól: a japánok a 48. percben szépítettek (3–1), majd tíz perccel a vége előtt egy gólra jöttek fel (3–2). Ám ez összességében cseppet sem okozott pánikot magyar oldalon, mivel a következő másfél percben Schwartz Gergő és Barna Olivér találatának köszönhetően visszaállt a háromgólos különbség (5–2), míg nem sokkal később

Fehér Krisztián végérvényesen eldöntötte a meccset (6–2).

végérvényesen eldöntötte a meccset (6–2).

Az ázsiaiak még a legvégén emberelőnyből kozmetikáztak, így 6–3 lett a végeredmény.

A győzelemmel a magyar csapat bebiztosította a negyedik helyét,

az ukrán, a német és az osztrák válogatott mögött.

Mindeközben a feljutó kiléte még nem dőlt el. Jelenleg az ukránok állnak az élen, viszont ha a németek szombat este a házigazda dánok ellen is győznek, akkor veretlenül zárják a tornát, és ők kerülnek fel az A-csoportba.

A mieink legjobb pontszerzőjeként

Laskawy Ferenc 11 ponttal (3 góllal és 9 asszisztal) fejezte be a világbajnokságot,