SZERBIA-MONTENEGRÓ–MAGYARORSZÁG 58–55 (9–18, 14–12, 17–4, 18–21)
Pozsony, 300 néző. V: Bachanski (lengyel), Striks (izraeli)
SZERBIA-MONTENEGRÓ. Ld: Knezevics 21/3, Dublijevics 18
MAGYARORSZÁG: SEMSEI 10, Honti 10, Somogyi A. 12, Köllő 8, Horti 12. Cs: Tajkov, Somogyi N., Pál 3, Vincze, Treit, Czank, Reiner. Edző: Tursics Sándor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–10. 13. p.: 13–22. 19. p.: 23–28. 23. p.: 27–30. 27. p.: 37–30. 32. p.: 42–38. 36. p.: 47–44. 39. p.: 54–46
Kipontozódott: Köllő (23. p.)
Oroszország–Ukrajna 96–73, Fehéroroszország–Németország 74–46. A végeredmény: 1. Oroszország 9 pont, 2. Ukrajna 8, 3. MAGYARORSZÁG 8, 4. Szerbia-Montenegró 8, 5. Fehéroroszország 6, 6. Németország 6
(Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.)

A meccs tétje az volt, ki hányadik helyen jut tovább a csoportból, azaz ki milyen erősségű ellenfelet kap a másik ágról a négy közé jutásért. Jó szokásának megfelelően a találkozó elején állva hagyta válogatottunk az éppen aktuális ellenfelet. Később kiegyenlített lett a játék, de szervezett védekezésének köszönhetően tartotta előnyét válogatottunk. Kisebb hullámvölgy a félidő hajrájában következett be, ám a játékrész végén Honti villant meg, így hétpontos vezetéssel fordultak lányaink. Hosszú rövidzárlat, így lehetne jellemezni a harmadik negyedet. Nem lehetett ráismerni a csapatra, körülményesen támadtak a lányok. Több, mint hat és fél percen át nem tudott pontot dobni válogatottunk, a szerb alakulat viszont ez idő alatt 14 pontig jutott. Ekkor már nem a győzelem volt a tét jól láthatóan fáradt csapatunk számára, inkább az, hogy hét ponton belül szenvedjen vereséget. A végjátékban aztán Semsei pontjaival és néhány pazar gólpasszával a határon belülre került a csapat, végül a harmadik helyen végzett, így elkerülte a másik ág kiemelkedő együttesét, a francia csapatot. "Honti és Horti a meccs napjának délelőttjén jelezte, hogy fáradt – így Tursics Sándor. – Most az a legfontosabb, hogy regenerálódjanak a lányok, és akkor pénteken győzhetünk a spanyolok vagy a bolgárok ellen."