Gyurta Dániel ezüstérmet szerzett 200 mellen

2010.12.17. 17:04
Gyurta szerezte meg a magyar küldöttség első érmét (Fotó: Reuters)
Gyurta Dániel megszerezte a magyar küldöttség első érmét a Dubaiban zajló rövid pályás úszó-világbajnokságon. A magyar fiú 2:03.47-es idővel ezüstérmes lett a 200 méteres férfi mellúszás döntőjében, míg a számot a japán Tomita Naoja nyerte meg 2:03.12-vel.

Három magyar érdekeltségű döntőt rendeztek a Dubaiban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság harmadik napján: Jakabos Zsuzsannáért, Gyurta Dánielért és Verrasztó Evelynért szoríthattunk.

SZAVAZÁS

Ön szerint hány érmet szerzünk a rövid pályás úszó-világbajnokságon?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A programban előbb a 200 méteres női hátúszás fináléja szerepelt, amelyben Jakabos (2:06.74) a nyolcadik helyen csapott célba. A versenyt a francia Alexianne Castel nyerte meg 2:01.67 perces idővel.

A következő számban Gyurta Dániel megszerezte a magyar küldöttség első érmét a világbajnokságon. A magyar fiú 2:03.47-es idővel ezüstérmet nyert a 200 méteres férfi mellúszás döntőjében, míg a győztes a japán Tomita Naoja lett 2:03.12-vel.

A rosszul rajtoló Gyurta remek hajrát mutatott be, és az volt az ember érzése, hogy ha lett volna hátra még tíz méter, megelőzi a japánt, azonban ezúttal ez nem sikerült. A  21 éves magyar klasszis egyébként világbajnoki csúccsal jutott be a döntőbe, amelyben ő és az Ázsia-bajnok Tomita is megjavította ezt: a japán úszó új vb-rekorddal diadalmaskodott. Gyurta az első magyar úszó, aki rövid pályán, vagyis 25 méteres medencében vb-ezüstérmes tudott lenni.

A harmadik magyar érdekeltségű döntőben, a 100 méteres női vegyes úszás fináléjában Verrasztó Evelyn 1:00.19-es idejével a hatodik helyen zárt. A számot az amerikai Ariana Kukors nyerte meg 58.95-ös idővel.

A 100 méteres női gyorsúszás döntőjében a holland Ranomi Kromowidjojo új világbajnoki csúccsal, 51.45-ös idővel győzött, megelőzve honfitársát, Frederike Heemskerket és az amerikai Natalie Coughlint.

A svéd Therese Alshammar új világbajnoki csúccsal (24.87) bizonyult az 50 méteres női pillangóúszás döntőjének legjobbjának. A 400 méteres férfi gyors fináléjában a német Paul Biedermann 3:37.06-os idővel diadalmaskodott.

Az amerikai Kathryn Hoff is új vb-rekorddal, 3:57.07-es idővel nyert aranyat, ő a 400 méteres női gyorsúszás döntőjében előzte meg az ausztrál Kylie Palmert és az olasz Federica Pellegrinit.

Az amerikaiak klasszisa, Ryan Lochte elképesztő idővel, 1:50.08-as új világcsúccsal diadalmaskodott a 200 méteres férfi vegyes úszás döntőjében. Ebben a számban Cseh László és Verrasztó Dávid is indult, de egyikük sem jutott be a döntőbe.

A 4x100 méteres női vegyes váltók fináléjában Kína (3:48.29) fantasztikus hajrájának köszönhetően szerezte meg az aranyérmet. A második helyen az amerikai, a harmadikon az ausztrál négyes zárt.