Cseh ezüstérmes lett férfi 100 pillangón, Kapás 4. 800 gyorson

2013.08.03. 19:26
Cseh László elképesztő hajrá után szenzációs benyúlással szerzett ezüstérmet (Fotó: MTI)
A barcelonai vizes-világbajnokság szombat délutáni programjában Cseh László nagyszerű hajrával ezüstérmet szerzett a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében, Kapás Boglárka a negyedik helyen zárta az új világcsúcsot hozó női 800 gyors döntőjét, Hosszú Katinka pedig a hatodik lett női 200 háton. A litván Ruta Meilutyte három tizedet javított a világrekordon női 50 mellen.

Férfi 100 m pillangó (döntő, Cseh László)

Cseh László péntek este 51.61-es magyar csúcsot úszva az ötödik legjobb idővel jutott a ma esti döntőbe.

Cseh kapta el legrosszabbul a rajtot, de féltávnál már a 6. volt. Aztán ami azután jött... Remek második ötvennel, 27.23-mal egészen a második helyre jött fel, s 51.45-tel új magyar csúcsot úszott! Szenzációs volt a benyúlás, ezzel előzte meg Konrad Czerniakot. Ryan Lochte csak a 6. lett.

„Szoros volt a mezőny, úgy álltam a döntőhöz, hogy egytől nyolcig bármelyik helyen végezhetek. Fejben raktam rendbe magam, azt mondogattam, hogy a végén ki kell jönnie a falnak. Hihetetlenül hálás vagyok a sorsnak, hogy így történt. Ezúttal nem féltem a döntő előtt – ez csak száz méter... De azért álljunk továbbra is a földön, van még miben javulnom a jövőben” – mondta Cseh László a Nemzeti Sportnak a döntőt követően.

Női 50 m pillangó (döntő)

A középdöntőben 25.20-at úszó Jeanette Ottensen Gray jól kapta el a rajtot, és 25.24-es idejével megnyerte a döntőt, mögötte a kínai Lu Jing 25.42-es Ázsia-csúccsal a második helyen zárt, míg a bronzérmet Ranomi Kromowidjodjo szerezte meg.

Férfi 50 m gyors (döntő)

A korábbi egyeduralkodó César Cielo Filho holtversenyben a harmadik idővel kvalifikálta magát a fináléra, a középdöntőben az olimpiai bajnok francia Florent Manaudou bizonyult a leggyorsabbnak, 21.37-tel.

Az egész mezőny kitűnően indult el, és nagy küzdelemben Cielo Filho hatodik világbajnoki címét szerezte meg, 21.32-vel, mögötte Vlagyimir Morozov és a trinidadi George Richard Bovell zárt. Manoudounak a finálé nem jött összes, 21.64-gyel csak az ötödik lett.

8. Frederick Bousquet (francia) 21.93

Hosszú Katinka a hatodik helyen zárt a női 200 méteres hátúszás fináléjában (Fotó: MTI)

Női 200 m hát (döntő, Hosszú Katinka)

Az első magyar érdekeltségű döntőre valamivel negyed 7 után került sor, a női 200 méteres hátúszás fináléjára Hosszú Katinka a 6. idővel kvalifikálta magát.

0.66-os reakcióideje nem mondható rossznak, de a mezőnyben ez csak a 7. legjobb volt. Az első fordulóhoz a hatodikként ért, 30.79-es idővel, féltávnál 1:02.56-tal viszont már a 4. volt.

Az utolsó ötvenre 5.-ként fordult, és 2:09.08-cal végül a hatodik lett. A világbajnoki címet Missy Franklin világbajnoki csúccsal nyerte meg.

„Jó lett volna megcsípni a negyedik helyet, mert az nem volt messze, így alakult. Tanulom én még ezt a számot, hiszen májusban éreztem rá csak a hátúszásra, ahhoz képest azért sokat fejlődtem” – mondta Hosszú Katinka a Nemzeti Sportnak.

Női 50 m mell (középdöntő)

Az előfutamban az orosz Julija Jefimova 29.78-as világrekordot repesztett, így az ő döntőbe jutása papírformának számított.

Az első középdöntőben Jessica Hardy 29.90-es idővel végzett az első helyen, majd jött a Jefimova fémjelezte második futam, amelyet a parádésan rajtoló litván Ruta Meilutyte nyert meg, bődületes, 29.48-as új világrekorddal! Jefimova 29.88-cal, a második legjobbként jutott döntőbe.

Női 50 m gyors (középdöntő)

Az első futamot Ranomi Kromowidjodjo 24.33-cal húzta be, az 50 pillangón aranyérmet szerző Ottesen Gray 24.54-gyel lett a második. A második futamot a két Campbell uralta, közülük Cate Campbell 24.19-cel a legjobb idővel jutott a döntőbe, Bronte Campbell pedig 24.62-vel ötödikként, így két Campbell volt az első ötben.

Férfi 50 m hát (középdöntő)

A középdöntő első futamát az izreali Guy Marcos Barnea nyerte meg 24.73-mal, a másodikban pedig a francia Camille Lacourt 24.39-cel zárt, de még honfitársa, Jérémy Stravius is bejött az izraeli elé.