I. SZ. 2019.07.26 15:40 Frissítve: 2019.07.26 15:57

Vizes vb: 2001 óta az első vb Cseh-érem nélkül, de nem áll le

A kilencedik világbajnokságán induló Cseh László a 100 méteres pillangóúszásban sem jutott be a döntőbe a dél-koreai Kvangdzsuban, így biztossá vált, hogy a nyolc sikeres vb-szereplés után, 2001 óta ez az első olyan világbajnokság, amelyen nem születik Cseh László-érem egyéni számban. Ám a kétszeres világbajnok nem hagyja abba, 33 évesen is tovább küzd, hiszen 200 vegyesen és 200 pillangón is van kvótája Tokióba.

Bár sokan csodálkoznak rajta, hogy még úszik, Cseh László nem hagyja abba (Fotó: Derencsényi István)

Cseh a pénteki elődöntő második futamában Caeleb Dressellel közös futamban úszott, s amíg az amerikai megdöntötte Michael Phelps 2009-es, 49.82-es világrekordját (49.50-nel ért célba), a magyar 51.86-os idővel végzett, ami összesítésben a tizedik helyre volt jó.

„Nem fáradtam el annyira, mint délelőtt, de sajnos nincs meg a jó technika. Nem baj, megyek tovább. Talán már itt sem kellene lennem, ennyi idősen nem szoktak már úszni, de én folytatom, küzdök tovább” – mondta Cseh László a sportcsatornának.

Csehvel szemben Milák Kristóf bejutott a szombati döntőbe – bővebben itt olvashat a pénteki eseményekről.