Úszó Eb: kettős magyar siker férfi 400 m vegyesen

2012.05.27. 17:39
Cseh László 400 m vegyesen magabiztosan nyert (Fotó: Tumbász Hédi)
Kettős magyar siker született a férfi 400 m vegyes döntőjében a Debrecenben zajló úszó Európa-bajnokságon. Cseh László nagyszerű teljesítménnyel győzött, míg Verrasztó Dávid a második helyen érkezett célba. Cseh 11. Eb-aranyát gyűjtötte be, amely nem mellékesen a magyar úszósport 75. Eb-elsősége is volt. A mieink így már 9 arany- és 10 ezüstéremnél tartanak Debrecenben.

Cseh szinte rajt-cél győzelmet aratott, egyedül a pillangó után állt az élen minimális különbséggel a görög. Verrasztó az első fordulónál a hatodik, a másodiknál már a negyedik helyen jött, de háton feljött harmadiknak. Cseh közben folyamatosan növelte előnyét, fél távnál már bőven megvolt a testhossznyi előnye, amely később duplájára nőtt. Verrasztó mellen tempózott fel mögé a második helyre, de Drimonakosz nem adta magát olcsón, még volt ereje hajrázni, ezüstérmesünk azonban visszaverte a görög támadását, miközben Cseh csak saját magával és az idővel versenyezett.