Úszó Eb: Hosszú jócskán a mezőny előtt 200 vegyesen

2014.08.20. 10:06
Hosszú Katinka 200 vegyesen és 100 háton is a legjobb idővel jutott tovább (Fotó: Reuters)
A címvédő Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott be a 200 vegyes középdöntőjébe a Berlinben zajló úszó Európa-bajnokságon. A magyar sportoló 100 háton is az első helyen kvalifikálta magát a legjobb tizenhat közé, míg a címvédő Kapás Boglárka a harmadik helyen jutott tovább női 800 gyorson.

A 200 vegyes világbajnoka, Hosszú Katinka 2:11.06 percet úszott, ezzel több mint két másodperccel utasította maga mögé az osztrák Lisa Zaisert és a brit Aimee Willmottot. A negyedik előfutamban – amelyet Hosszú nyert meg – második helyen végző Verrasztó Evelyn a hatodik idővel (2:14.03) kvalifikálta magát a tizenhat közé, míg György Réka (2:16.22) a 19. helyen zárt. A középdöntőre szerda este kerül sor.

HOSSZÚ: NEM OKOZOTT GONDOT A DÉLELŐTT – REAKCIÓK

Biczó Bence: „Igaza van Domának (Kozma Dominiknek – a szerk.), már az előfutamban oda kell pörkölni. Az első száz nagyon jó volt, százötvennél viszont jó lett volna kicsit pihenni... Este az egyéni legjobbam közelében szeretnék úszni.”

Hosszú Katinka: „Nem okozott gondot a délelőtt. Mindkét számban döntőbe jutást várok magamtól este.”

Kapás Boglárka: „Nem vagyok fáradt, maradt még bennem. Holnap délelőtt 4x200-as gyorsváltó, bízom benne, hogy ezek után is képes leszek 8:21 körüli időre a fináléban.”

Kovács Erika (Berlin)

Női 100 háton az országos csúcstartó Hosszú 1:00.08 perc alatt teljesítette a távot, így a dán Mie Nielsent (1:00.13) és a brit Georgia Daviest (1:00.32) megelőzve kvalifikálta magát a legjobb tizenhat közé.

Férfi 200 méter pillangón az előfutamát megnyerő Biczó Bence a harmadik legjobb idővel jutott be a középdöntőbe. A magyar úszó 1:56.63 perc alatt teljesítette távot, nála csak a dán Viktor Bromer (1:55.43) és az orosz Jevgenyij Koptelov (1:56.37) volt gyorsabb. A másik magyar, Pulai Bence a 20. helyen végzett (1:59.66), így nem jutott tovább.

A címvédő Kapás Boglárka a harmadik legjobb idővel (8:28.87) jutott be a 800 méteres női gyorsúszás döntőjébe. A 2012-es kontinensbajnoknál – aki több mint két másodperces előnnyel megnyerte a harmadik előfutamot – csak a brit Jazmin Carlin (8:22.70) és a spanyol Mireia Belmonte García (8:25.22) úszott jobb időt.