Gyurta Gergely és Kozma Dominik is hatodik lett

2014.08.22. 18:06
Gyurta Gergely végül a hatodik helyet szerezte meg (Fotó: MTI)
Gyurta Gergely és Kozma Dominik is a hatodik helyen végzett a berlini Európa-bajnokság pénteki napján. Előbbi 800 méter gyorson, utóbbi pedig 100 méter gyorson (ráadásul új országos csúccsal) érte el az előkelő helyezést. Hosszú Katinka a harmadik legjobb idővel jutott a 200 méter gyors döntőjébe. Bernek Péter a második, Balog Gábor a harmadik leggyorsabb volt a 200 hát középfutamában. Cseh László szétúszásban jutott tovább.

Gyurta Gergely tegnap a negyedik legjobb idővel jutott a 800 méter gyors döntőjébe. Kozma Dominik pedig a férfi 100 méter gyors elődöntőjében volt az ötödik leggyorsabb. Ők ketten képviselték a magyar színeket a mai döntőkben az Európa-bajnokságon.Végül mindketten hatodikok lettek. Emellett több magyar versenyző is döntőbe jutott a középfutamokból a mai napon.

NYILATKOZATOK A HELYSZÍNRŐL

Gyurta Gergely: „Nagyjából erre lehetett számítani, részemről legalábbis. A mezőny nem volt annyira erős, 7:49-cel már dobogóra lehetett állni, bennem viszont csak ennyi volt: ahogy az 1500 után is mondtam, a nyíltvízivel együtt most ez egy kicsit sok volt. Azért vasárnap még nekirongyolok a 400 vegyesnek, lesz, ami lesz.”

Kozma Dominik: „Azért még meg kell tanulnom százat úszni. A mostani első hosszon volt négyes levegő, kettes is (két tempó után levegővétel), azaz eléggé mix jellege volt. De most elkezdtem a tanulási folyamatot, aztán idővel rendben lesz ez. A dobogóhoz 48.3 kellett, attól én most még messze vagyok, viszont látszik, érdemes belevetnem magam abba, hogy kell teljesen jól csinálni a százat. Annak meg örülök, hogy megint sikerült ütnöm egyet országos csúcson.”

Bernek Péter: „Még mindig nem esett igazán jól az úszás, de már jobban tetszett, mint délelőtt. Még el kell döntsem, hogy ússzam holnap, mert egy picit bizonytalan vagyok. De össze fogom rakni addig, aztán igyekszem a legtöbbet kihozni magamból.”

Balog Gábor: „Szokás szerint nekimentem a kötélnek, és nagyon az az érzésem, hogy a fordulóimban is van még bőven. Egyszerűen nem éreztem azt, hogy úgy el tudom rúgni magam, ahogy szeretném. Az ob-n, ahol ennél két tizeddel jobbat jöttem, jobban éreztem a fordulókat is. Úgyhogy még tudok javulni, sokat jelent, hogy harmadik idővel kerültem be, holnap neki fogok menni, aztán meglátjuk. Vagy sikerül, vagy nem. De nagyon bízom benne, hogy sikerül.”
Cseh László: „Elsőre nagyon akartam menni, de ennek éppen hogy nem-menés lett a vége. Erre most úgy jöttem ki, hogy könnyedén úszom, megerőltetés nélkül – és ez sikerült is. Az a gáz, hogy elsőre kellett volna ennyit jönnöm, csak így picit viccesebb az egész...”

(Magyar Úszószövetség)

FÉRFI 800 M GYORS, DÖNTŐ – Gyurta Gergely

Gyurta Gergely a hatos rajtkőről vághatott neki a 800 méternek, az első száz után pedig a harmadik helyen fordult. A 2-es pályán ezalatt a nagy esélyes Paltrinieri vezetett, s folyamatosan növelte előnyét.

Gyurta 300 méternél már csak az ötödik volt, de egyenletesen haladt a saját tempójában. Sajnos ez nem volt elég, a magyar úszó ezután tovább esett vissza. Gyurta a hatodik helyen haladt, az ötödiktől is egy testhosszal le volt maradva.

Paltrinieri győzelmét semmi sem fenyegette, míg a feröeri Joensen remek utolsó 50 métert produkálva bravúros ezüstérmet szerzett. A harmadik a másik olasz Detti lett. Gyurta végül a hatodik helyen csapott a célba: 7:55.47-es eredménnyel.

NŐI 200 M GYORS, KÖZÉPDÖNTŐ – Hosszú Katinka

Pellegrini simán a leggyorsabb volt az első futamban 1:56.69-es idővel. Hosszú a legjobb idővel jutott a középdöntőbe, és a második futamban lépett rajtkőre.

A magyar úszónő nem erőltette meg magát, a saját szintjén kényelmes tempóban úszott az élen. 150-nélazonban Popova úgy gondolta, hogy meg akarja nyerni ezt a futamot, és az élre állt. Hosszú végül 1:56.96-as idővel a második lett a futamban – ezzel a harmadik helyen jutott a döntőbe.

FÉRFI 100 M PILLANGÓ, KÖZÉPDÖNTŐ – Pulai Bence, Cseh László

Az első futamban Pulai a nyolcadik helyen csapott célba, így szinte biztos volt, hogy lemarad a döntőről. Cseh László ezzel szemben az ötödik helyen fordult 50-nél a második futamban. Végül Metallával azonos időt, 52.20-at úszott. Ez pont a nyolcadik helyre volt elég, így még egy szétúszás vár a két versenyzőre a program végén.

Aztán 20 óra előtt pár perccel egymásnak feszült a két úszó. Ahogy az várható volt, Cseh diktálta a tempót, de Metalla is haladt vele nem sokkal lemaradva. Végül Cseh 51.73-as idővel megnyerte a szétúszást. Ez az eredmény a középdöntőben a második helyre lett volna elegendő...

A magyar úszó így a második legjobb idővel, nyolcadikként kvalifikálta magát a fináléba.

ÚJ VILÁGCSÚCS
Adam Peaty 26.62 másodpercet úszott a berlini úszó Európa-bajnokság férfi 50 méteres mellúszásának középdöntőjében, ezzel új világcsúcsot állított fel. A korábbi rekord 26.67 volt ezen a távon.

FÉRFI 100 M GYORS, DÖNTŐ – Kozma Dominik

Kozma jól kapta el a rajtot, Manaudou pedig egyszerűen fantasztikusan. A francia úszó már egyből egy negyed testhossznyi előnnyel vezetett. Kozma viszont visszacsúszott, 50-nél az utolsó helyen fordult.

Manaudou győzelmét a második ötvenen sem fenyegette senki, végül Gilot feljött a második helyre, így kettős francia siker született. Kozma remekül hajrázott, s 48.76-os idővel, új országos csúccsal a hatodik lett.