nemzetisport.hu 2017.08.07 18:11 Frissítve: 2017.08.07 18:36

Úszás: Kozma óriási magyar csúccsal aranyérmes Berlinben

Kozma Dominik remek versenyzéssel, Cseh László országos csúcsát (1:41.64) megdöntve nyerte meg a berlini rövid pályás világkupa férfi 200 méteres gyorsúszásának hétfő délutáni döntőjét.

Kozma Dominik már 25 méternél is elsőként fordult, az első négy hosszt követően, fél távnál pedig még három tizeddel világcsúcsrészidőn belül volt.

A táv második felében a világrekord elment, ám a medencében senki sem tudta megelőzni, így kiváló, 1:41.03 perces idővel elsőként csapott a célba, és átadta a múltnak Cseh László 2014-ben felállított országos csúcsát (1:41.64).

Hosszú Katinka három aranyérmet szerzett, valamint egy világcsúcsot úszott hétfő délután Berlinben. Részletek itt!

RÖVID PÁLYÁS ÚSZÓVILÁGKUPA (BERLIN)
FÉRFI 200 M GYORS
1. Kozma Dominik (Magyarország) 1:41.03 perc – országos csúcs

2019.02.19 08:00:00

Úszás KOVÁCS ERIKA

A kétszeres világbajnok imádja az úszást, és úgy érzi, még mindig képes fejlődni.

2019.02.06 23:21:06

Úszás N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Akkor tizenkilenc éves fiamnak elmondtam a titkot, július 7-én este, a balatonakali állomás melletti sörözőben, a tó átúszása után – csak ő indult – Azt, hogy az úszó Risztov Éva 10 kilométeres nyílt vízi győzelmére gondolok, de úgy emlékszem, meg is bántam, hátha »locsogásom« dönti romba a reményt

2019.02.06 23:17:30

NS-VÉLEMÉNY. Hiteles az új szerepkörében.

2019.02.06 22:02:49

Az olimpiai arany gyerekkori álma volt, és miután megvalósult, társaiért és a sportágért is tenni akar.

2019.01.27 11:01:04

Úszás JOCHA KÁROLY

A sportember 1954-ben Európa-bajnok volt, két évvel később olimpiai bronzérmes lett.