Úszás: Kozma óriási magyar csúccsal aranyérmes Berlinben

2017.08.07. 18:11
Kozma Dominik remek versenyzéssel, Cseh László országos csúcsát (1:41.64) megdöntve nyerte meg a berlini rövid pályás világkupa férfi 200 méteres gyorsúszásának hétfő délutáni döntőjét.

Kozma Dominik már 25 méternél is elsőként fordult, az első négy hosszt követően, fél távnál pedig még három tizeddel világcsúcsrészidőn belül volt.

A táv második felében a világrekord elment, ám a medencében senki sem tudta megelőzni, így kiváló, 1:41.03 perces idővel elsőként csapott a célba, és átadta a múltnak Cseh László 2014-ben felállított országos csúcsát (1:41.64).

Hosszú Katinka három aranyérmet szerzett, valamint egy világcsúcsot úszott hétfő délután Berlinben. Részletek itt!