Úszás: Hosszú Katinka újabb világcsúcsot ért el

2013.08.08. 12:16
Bő 24 óra óra leforgása alatt háromszor úszott világcsúcsot Hosszú Katinka az eindhoveni rövid pályás világkupán.

Hosszú újabb világcsúcsnak örülhet (Fotó: Olaf Kraak, MTI/EPA, archív)

Hosszú Katinka csütörtök délelőtt folytatta remeklését az eindhoveni rövid pályás világkupán. A múlt héten a barcelonai világbajnokságon nagy medencében mindkét vegyes számot megnyerő bajai úszó tegnap 200 méteren úszott délelőtt és este is világcsúcsot, ma pedig 100 vegyesen érte el a világ eddigi legjobb eredményét, és jutott be az esti fináléba.

Hosszú 57.73 másodperces idővel ért célba, ezzel egyetlen századdal javította meg a holland Hinkelien Schreuder 2009-ben felállított rekordját.

Az előfutamból Hosszún kívül Jakabos Zsuzsanna is bekerült a 100 vegyes döntőjébe, a hatodik idővel. Verrasztó Evelyn viszont csak a 9. időt érte el délelőtt, így nem jutott be a fináléba, amelyet 19.34 órától rendeznek. Ugyancsak döntős Gyurta Dániel: a 200 méteres mellúszás londoni olimpiai és barcelonai világbajnoka, aki kedvenc számában nagy fölénnyel nyert az eindhoveni viadal szerdai nyitó napján, csütörtökön 100 m mellen a második legjobb időeredménnyel (58.51 mp) biztosította helyét a nyolc között.

Hosszú az egy napon belül elért három világcsúcsával harmincezer dolláros (6.71 millió forintos) bónuszt már biztosan hazavisz (világcsúcsonként tízezres jutalomban részesül), de ez az összeg tovább nőhet, ha a döntőben még javítani tud, és ehhez hozzájön az 1500 dolláros győzelmi prémium is.