nemzetisport.hu 2017.08.07 17:50 Frissítve: 2017.08.07 19:49

Hosszú Katinka: három arany és egy világcsúcs a berlini vk-n

Hosszú Katinka saját világcsúcsát megdöntve nyerte meg a berlini rövid pályás világkupa női 100 méteres vegyes úszásának hétfő délutáni döntőjét. Ezt követően a 200 méter hát, majd a 100 méter pillangó fináléjában is elsőként csapott a célba, így összesen a maximálisan megszerezhető négy arannyal távozhat a német fővárosból. A nap másik magyar szereplője, Kozma Dominik szintén aranyérmet szerzett: 200 gyorson országos rekordot úszva rajt-cél győzelmet aratott.

Hosszú Katinka délelőtt a legjobb idővel (56.99) jutott be a 100 méteres vegyes úszás döntőjébe, ott pedig remekül úszva, 56.51 másodperces idővel utasította maga mögé a mezőnyt, így a 2015 decemberében felállított 56.67 másodperces világrekordját megdöntve szerezte meg az aranyérmet. Klasszisunk a csúcsért 10 ezer dolláros bónuszt kap.

A 200 méteres hátúszás fináléjában Hosszút az ausztrál Emily Seebohm megszorította, legyőzni azonban nem tudta, így a magyar úszó a második aranyérmét is bezsebelte hétfő délután.

A háromszoros olimpiai bajnok úszónő végül a 100 méter pillangó döntőjében volt érdekelt, és annak ellenére, hogy sokáig csak a harmadik helyen tempózott, óriási hajrájának köszönhetően itt is az első helyen végzett, így a kétnapos viadalon a maximálisan megszerezhető négy aranyéremmel zárt.

Kozma Dominik már 25 méternél is elsőként fordult a 200 méter gyors fináléjában, az első négy hosszt követően, azaz fél távnál pedig még három tizeddel világcsúcsrészidőn belül volt. A táv második felében a világrekord elment, ám a medencében senki sem tudta megelőzni, így kiváló, 1:41.03 perces idővel elsőként csapott a célba, és átadta a múltnak Cseh László 2014-ben felállított országos csúcsát (1:41.64).

A berlini verseny vasárnapi eseményeinek összefoglalóját ide kattintva olvashatják el!

1. Hollandia 1:28.70 p

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.08.17 10:38:03

Úszás KOVÁCS ERIKA

„Shane azt mondta: megpróbálhatnak megtörni, te el is hajolhatsz, de meg nem törhetsz!”

2017.08.17 00:07:53

Úszás BALLAI ATTILA

NS-VÉLEMÉNY. Kivételek persze akadnak. Jelesül Bánki Horváth Béla, aki 97 évesen győzött 200 háton, azt állítja, hogy addig úszik, amíg él, mert addig él, amíg úszik, és ha partot ér, olyanokat mond, hogy az élet elixírje a szeretet, az úszás pedig maga a mennyország.

2017.08.08 00:36:41

Úszás MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. A megbocsátás, ha úgy tetszik, a józan helyzetértékelés csak akkor működhet hatásosan, ha előtte minden rendben volt.

2017.08.07 17:40:14

Úszás nemzetisport.hu

Kozma Dominik óriási országos csúccsal szerzett aranyérmet 200 gyorson.

2017.08.06 12:56:43

A váltóval vb-bronzot szerző versenyző nem tudja, anyagilag képes lesz-e talpon maradni – csak az úszásból.