Rp úszó Eb: Gyurta Dániel győzött 200 mellen!

2013.12.15. 16:58
Gyurta Dániel megnyerte a herningi rövid pályás Európa-bajnokság férfi 200 méteres mellúszó számának döntőjét. Verrasztó Dávid a 10. helyen végzett a futamban.

A startnál Gyurta tűnt fel először a vízből, majd ő is vette át a vezetést. A két brit, Andrew Willis és Michael Jamieson tartotta vele leginkább a tempót, majd a német Marco Koch is feljebb zárkózott. Sőt Jamieson a futam közepén át is vette a vezetést. Az utolsó előtt hosszt azonban nagyon megnyomta Gyurta, és a rakéták beindítása után több mint fél testhosszal vezetett, így hiába jött a végén is jól Jamieson és Koch, a győzelme nem forgott veszélyben.

Gyurta mindössze öt századra maradt el saját, 2009-ben úszott 2:00.67-es világrekordjától, Jamieson 71, Koch 90 századdal maradt el tőle, a többiek két mp-en kívül értek célba a győzteshez képest. Verrasztó Dávid 2:07.53-mal utolsóként, a 10. helyen végzett a döntőben.