nemzetisport.hu 2015.12.06 18:43 Frissítve: 2015.12.07 08:21

Rp úszó Eb: nagy fölénnyel zártunk az éremtábla élén

A magyar válogatott tizenegy arannyal, három ezüsttel és egy bronzzal toronymagasan végzett az éremtáblázat élén a netanyai rövid pályás úszó Európa-bajnokságon.

A rövidpályás Európa-bajnokságok történetében először végzett Magyarország az éremtáblázat élén – nagypályán ez már egyszer, 2012-ben sikerült Debrecenben –, viszont egy világversenyen még sosem szerzett ennyi aranyérmet, mint most: a 11-3-1-es mutató minden idők legjobb szereplését jelenti a magyar úszósport történetében.

Az egyéni összevetésben a legjobb női versenyzőnek járó, 20 ezer euróról szóló csekket Hosszú Katinka vehette át (a 400 vegyesen úszott  világrekordja helyezte a lista élére). A férfiaknál az olasz 1500-as, Gregorio Paltrinieri lett a legjobb, de Cseh László (3.), Gyurta Dániel (5.), Bernek Péter (7.), illetve a lányoknál még Kapás Boglárka (9.) is pénzdíjas helyen zárt.

Úszás N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Akkor tizenkilenc éves fiamnak elmondtam a titkot, július 7-én este, a balatonakali állomás melletti sörözőben, a tó átúszása után – csak ő indult – Azt, hogy az úszó Risztov Éva 10 kilométeres nyílt vízi győzelmére gondolok, de úgy emlékszem, meg is bántam, hátha »locsogásom« dönti romba a reményt

2019.02.06 23:17:30

Úszás KOVÁCS ERIKA

NS-VÉLEMÉNY. Hiteles az új szerepkörében.

2019.02.06 22:02:49

Az olimpiai arany gyerekkori álma volt, és miután megvalósult, társaiért és a sportágért is tenni akar.

2019.01.27 11:01:04

Úszás JOCHA KÁROLY

A sportember 1954-ben Európa-bajnok volt, két évvel később olimpiai bronzérmes lett.