Rp úszó Eb: nagy fölénnyel zártunk az éremtábla élén

2015.12.06. 18:43
A magyar válogatott tizenegy arannyal, három ezüsttel és egy bronzzal toronymagasan végzett az éremtáblázat élén a netanyai rövid pályás úszó Európa-bajnokságon.

A rövidpályás Európa-bajnokságok történetében először végzett Magyarország az éremtáblázat élén – nagypályán ez már egyszer, 2012-ben sikerült Debrecenben –, viszont egy világversenyen még sosem szerzett ennyi aranyérmet, mint most: a 11-3-1-es mutató minden idők legjobb szereplését jelenti a magyar úszósport történetében.

Az egyéni összevetésben a legjobb női versenyzőnek járó, 20 ezer euróról szóló csekket Hosszú Katinka vehette át (a 400 vegyesen úszott világrekordja helyezte a lista élére). A férfiaknál az olasz 1500-as, Gregorio Paltrinieri lett a legjobb, de Cseh László (3.), Gyurta Dániel (5.), Bernek Péter (7.), illetve a lányoknál még Kapás Boglárka (9.) is pénzdíjas helyen zárt.