Rövid pályás úszó Eb: Hosszú már a hatodik aranyérmét szerezte

2015.12.05. 17:06
Hosszú nem lassít (Fotó: AFP)
Hosszú Katinka újabb két aranyéremmel gazdagodott a netanyai rövid pályás Európa-bajnokságon, 200 méter vegyesen és 50 háton is diadalmaskodott. A magyar úszónő hat, a magyar küldöttség tíz aranyéremnél jár.

EZ MÁR FÁJT HOSSZÚNAK

Az első fordulóig bírták a többiek a tempót Hosszúval, aki aztán a pillangóról már majdnem egy testhossz előnnyel fordult a hátra. Ezután pedig folyamatosan növelte az előnyét. Mellen némileg visszavett, de végül csaknem egy fél medencehossz fórral a második előtt, 2:02.53 perces eredménnyel csapott a célba.

Hosszú az ötödik aranyérmét szerezte ezen az Európa-bajnokságon, míg a magyar küldöttség már kilencnél járt a legfényesebb medáliából.

„Ez viszont már fájt... A reggel után éreztem, hogy ez lesz. Mégiscsak a negyedik nap, a testem kezd be-bejelezni. Az idő amúgy teljesen jó, azaz maga az úszás rendben volt. Még az ötven hátra összekapom magam” – mondta Hosszú a döntője után.

MINDIG NYER

Hosszú Katinka a második legjobb idővel jutott az 50 m hát délutáni döntőjébe. A magyar versenyző, aki az előfutamok során a leggyorsabb volt, 26.65 másodperc alatt teljesítette a távot.

Mégis ez volt az a finálé, amelyben nem számolhattunk azzal, hogy Hosszú biztosan nyer. Pláne, mivel említette, hogy kezd fáradni. Az 50 méteres számok gyakorlatilag egy szempillantás alatt véget érnek, és ez történt most is. Hosszú azonban, ha egy kicsivel is, de gyorsabb volt mindenkinél.

Egyértelműen ő a kontinensviadal sztárja, most már féltucat aranyéremnél jár. Gyakorlatilag egymaga vezetné az éremtáblát...

„Na ez az a verseny, amelyben nincs semmi taktika, csak pörkölés. Nem is éreztem semmit, csak mentem, a végén meg kerestem magam a táblán, hogy hányadik is lettem. Nagy boldogság, hogy ez is sikerült... Hatból hat, azért ez nem rossz, ugye?” – mondta Hosszú.

EZ TÖRTÉNT MÉG AZ USZODÁBAN

Gyurta Dániel 100 méteres mellúszásban az ötödik helyen végzett. Az aranyérmet a német Marco Koch szerezte meg.

Szilágyi Liliána a 10. Joó Sára a 12. legjobb időt úszta a 100 méter pillangó középdöntőjében, így egyikük sem jutott a fináléba.