Cseh László arany-, Verrasztó Dávid ezüstérmes 400 vegyesen

2011.12.09. 17:40
Kettős magyar győzelem született a férfiak 400 méter vegyes számában a lengyelországi rövid pályás úszó Európa-bajnokságon: Cseh László nyert, a második helyen pedig Verrasztó Dávid végzett. Cseh saját és a magyar csapat második aranyérmét szerezte meg. Férfi 100 méter mellen Gyurta Dániel 5., Financsek Gábor 9. lett.

Cseh László másodszor emelhette fel győztesként a kezét Szczecinben (Fotó: Kovács Anikó/MTI)

FÉRFI 400 M VEGYES

Cseh László ötvennél az első helyen fordult, majd száznál is vezetett. Verrasztó Dávid a második százon felúszott a hátsó régióból előbb a harmadik helyre, majd a másodikra, sőt mellen már ráúszott Cseh Lászlóra.

Az utolsó százon már egyértelmű volt, hogy a mieink végeznek az első két helyen, Verrasztó a végén már nem tudta tartani Cseh tempóját – kettős magyar győzelem!

Cseh 4:01.68-cal nyert, Verrasztó 1.35 mp-cel maradt el tőle. A harmadik helyen az izraeli Gal Nevo végzett az osztrák Markus Rogan előtt.

FÉRFI 100 M MELL

Gyurta Dániel az ötödik, Financsek Gábor pedig a kilencedik helyen végzett 100 mellen a lengyelországi rövid pályás úszó Európa-bajnokságon. A norvég Alexander Dale Oen nyert a szlovén Damir Drugonjic és az olasz Fabio Scozzoli előtt. Gyurta 51 századdal maradt le az első helytől.

NŐI 800 M GYORS

A dán Lotte Friis nyerte meg a nők 800 méteres gyorsúszó számát. Friis a táv háromnegyedéig világcsúcsrészidőn belül fordult, a hajrára azonban nagyon egyedül maradt, de így is öt-hat testhosszal, 8:07.53-as időeredménnyel nyerte meg a nők leghosszabb számát. A második helyen a spanyol Erika Villaecija García, míg a harmadikon honfitársa, Melanie Costa Schmid végzett.

NŐI 200 M MELL

Lotte Friis 800-on aratott győzelme után Rikke Möller Pedersen folytatta a dánok jó szereplését: sikerével 200 női mellen is a skandinávok örülhettek. A második helynek az orosz Anasztaszija Csaun, a harmadiknak a belga Fanny Lecluyse.

NŐI 100 M GYORS

A világ idei legjobb eredményével, 51.94-gyel a német Britta Steffen nyerte meg a női 100 méteres gyorsot. Steffen nagy csatában győzte le a dán Jeanette Ottesent, míg a harmadik helyen a brit Amy Smith végzett.

NŐI 100 M HÁT

Darina Zevina révén ukrán aranyérem született a női 100 méter hátúszásban. Az ezüstöt az orosz Anasztaszija Zujeva szerezte meg, míg a bronzot a dán Mie Nielsen nyakába akasztják.

FÉRFI 100 M PILLANGÓ

Némi meglepetésre a lengyel Konrad Czerniak nyerte meg a férfi 100 méteres pillangóúszást. A hazaiak versenyzője remek hajrával utasította maga mögé az orosz Jevgenyij Koroticskint. A harmadik helyet a belga Francois Heerbrandt szerezte meg.

NŐI 50 M PILLANGÓ

A női 50 méteres pillangóúszás fináléját ugyancsak dán, név szerint Jeanette Ottesen nyerte meg. A dán sprinter 24.92-es új Európa-bajnoki csúccsal utasította maga mögé az észt Triin Aljandot és a fehérorosz Szvetlana Hahlova előtt.

FÉRFI 50 M HÁT

Az esélyesebbnek tartott svájci Flori Lang és a fehérorosz Pavel Szankovics előtt a spanyol Aschwin Wildeboer Faber győzött férfi 50 méter háton. Érdekesség, hogy a finálé két-két orosz és német indulója egyaránt lemaradt a dobogóról.

NŐI 4X50 M GYORSVÁLTÓ

A 4x50 méteres női gyorsváltót a Britta Steffen, Dorothea Brandt, Paulina Schmiedel, Daniela Schreiber összeállítású német váltó nyerte meg. A németek 34 századdal végeztek a pénteken amúgy remeklő dánok előtt, akik a Mie Nielsen, Pernille Blume, Kartine Holm Sörensen, Jeanette Ottesen összeállításban előzték meg a második helyért vívott csatában a Federica Pellegrini által is hajtott olaszokat. Utóbbi egyébként harmadik emberként felhozta a kékeket a második helyre, ám Ottesen végül lehajrázta Laura Letrarit.

Remek teljesítménnyel Takács Krisztián és Korma Dominik is bejutott a 100 méteres gyors döntőjébe. Takács az első elődöntőben ötvennél a második helyen fordult, majd a folytatásban még erősíteni tudott, és 47.59-es remek idővel, futamából az első helyen jutott be a fináléba. Korman szintén a második helyen fordult a táv felénél, a második ötvenen kicsit visszaesett, de így is felfért futamában a dobogóra. Összesítésben Takácsé lett a 2., Kozmáé az 5. idő.

Bohus Richárd nem jutott a fináléba férfi 50 méteres hátúszásban. A második elődöntő kilences pályáján úszó fiatal tehetség 24.75-tel a 19. helyen végzett az elődöntőben. A legjobb idő 23.68-cal a svájci Flori Langé volt.

Tompa Orsolya szintén nem jutott döntőbe női 50 méter pillangón. Tompa 27.10-es ideje ugyancsak a 19. helyhez volt elég. Az első helyen az észt Triin Aljand úszott a döntőbe 25.70-nel.

Jakabos Zsuzsanna összesítésben a legjobb, míg Verrasztó Evelyn a harmadik idővel jutott be a fináléba női 100 méter vegyesen. Az első futamban az ötös pályán úszó Jakabos Zsuzsanna remekül bírta a hajrát, és az első helyet sem engedte ki a kezéből, a futamban egyedül jutott egy perc alá, sőt 59.77-es eredménye az egész mezőnyben a legjobbnak bizonyult. A második futamban úszó Verrasztó Evelynnek szintén a táv második fele feküdt jobban, ám a német Theresa Michalak 59.90-cel, két századdal „befért” elé, így a magyar úszónak a futamban a második, összesítésben a harmadik idő jutott.