Junior úszó-vb: Szabó-Feltóthy kevéssel maradt le a dobogóról

2019.08.22. 18:01
Szabó-Feltóthy Eszter kicsivel maradt le a dobogóról (Fotó: Földi Imre)
Szabó-Feltóthy Eszter a negyedik helyen végzett a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság női 200 méteres hátúszásának döntőjében, kevéssel lemaradva a dobogóról.

A csütörtök délutáni programban először Szabó-Feltóthy Eszternek szurkolhattunk, a női 200 méteres hátúszás döntőjében az első falhoz nyolcadikként ért, a fél távnál pedig hetedik volt. Az élen a toronymagas favorit Jade Hannah 150-nél már két testhosszal vezetett, a magyar lány pedig a negyedikként várta a hajrát, és kicsivel maradt csak le a dobogóról, 2:10.92-vel zárt.

A női 100 mell elődöntőjében Békési Eszter az első futamban volt érdekelt, ötvennél a hatodik helyen haladt, végül 1:08.34-es idővel a harmadik lett, öt századdal a második Kaitlyn Dobler mögött. A másodikban pedig csak két ember tudta megelőzni, így ötödik idővel döntős.

A férfi 50 hát középfutamaiban Zombori Gábor a hetes pályán úszott, a hatodik időt érte el, összesítésben a 12. helyen zárt, így ő nem lett finalista.

A TOVÁBBI SZÁMOK

A férfi 100 pillangó döntőjében a bolgár Joszif Miladinov kezdett legjobban, a táv második felére viszont Andrej Minakov hozta a papírformát, 51.25-tel nyert – Milák Kristóf junior vb-csúcsától (51.08) és junior világcsúcsától (50.62) azért elmaradt.

A női 100 gyors döntőjében az amerikai Gretchen Walsh gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, honfitársa, Torri Huske pedig annak ellenére, hogy csak az ötödikként fordult, végül bejött a második helyre.

A férfi 800 gyors délutáni futamában Franko Grgic volt a leggyorsabb, 7:45.92-es idejével pedig aranyat szerzett Horvátországnak. A nap zárásaként a 4x100-as mix gyorsváltók ugrottak a medencébe, az amerikai csapat pedig új junior világcsúccsal nyert.

JUNIOR ÚSZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, 2019, BUDAPEST (DUNA ARÉNA)