HIRDETÉS
HIRDETÉS
MTI/NSO 2017.12.20 09:32 Frissítve: 2017.12.20 10:52

Ismét Hosszú és Cseh a legjobb úszók; kosárban Vojvoda a befutó

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. A sportágankénti legjobbak listáját szerdán tette közzé az MTI.

HIRDETÉS
Cseh László tizedik alkalommal lett a legjobb férfi úszó a szakszövetség döntése alapján (Fotó: Tumbász Hédi, archív)

 

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. A tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését.

Némileg talán meglepetés, hogy férfi kosárlabdában nem a legmagasabb szinten játszó, a nyáron a Barcelonához szerződő Hanga Ádám, hanem az Eb-n szereplő magyar válogatott másik kulcsjátékosa, a szolnoki Vojvoda Dávid lett a befutó.

 AZ ÉV SPORTOLÓJA 2017
 

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2017 díjátadó gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében 2018. január 11-én, csütörtökön 19.30 órától rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Az MSÚSZ elnöksége úgy döntött, hogy a szavazáson az év csapata kategóriát két részre osztva, külön kategóriában díjazza a klasszikus csapatsportok és az egyéni sportágak csapatversenyeinek legkiválóbb csapatait. Mindez az elmúlt évek tapasztalatai, s a magyar sport növekvő számú nemzetközi sikerei miatt tűnik indokolt lépésnek, így ezentúl nem kell majd összehasonlítani például a kajakos egységeket a kézilabdacsapatokkal.

Az elnökség elkészítette a 10-es listákat; összesen 11 kategória legjobbjaira (az idén először az év női labdarúgójára is – e díjat eddig az MLSZ ítélte oda) szavaznak december 15-től a sportújságírók, illetve az év góljára az M4 Sport honlapján a szurkolók.

Az MLSZ Életműdíjasát az MLSZ, az MSÚSZ-MOB Életműdíjasát pedig a két szervezet jelöli ki.

Az egyes kategóriák jelöltjeiről korábbi cikkeinkben olvashat!

A SPORTÁGANKÉNTI LEGJOBBAK A SZAKSZÖVETSÉGEK DÖNTÉSE ALAPJÁN

Amerikaifutball
Törzsök Tamás
(Budapest Cowbells) 1. alkalommal

Asztalitenisz
Szudi Ádám
(Borussia Dortmund) 1.
Póta Georgina
(TTC Berlin Eastside) 6.

Autósport
Michelisz Norbert
(JAS Motorsport Honda) 4.

Atlétika
Baji Balázs
(Békéscsabai Atlétikai Club) 2.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 4.

Baseball/Softball
Baseball: Erdélyi Dániel
(Budapest Reds) 1.
Softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás
Szabadfogás: Veréb István
(Szombathelyi Haladás VSE) 2.
Kötöttfogás:
Korpási Bálint (BVSC) 1.
Nők: Németh Zsanett (UTE) 1.

Bridzs
Winkler Gábor
(Hegyvidék SE) 1.
Fischer Brigitta
(Hegyvidék SE) 3.

Búvárúszás
Uszonyos úszás: Senánszky Petra
(Debreceni Búvárklub) 5., Kanyó Dénes (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 4.
Tájékozódási búvárúszás: Berekméri Dóra
(Amphora Búvárklub) 2., Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 13.

Cselgáncs
Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1.
Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1.

Curling
A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Erőemelés
Kulcsár Dávid (Kelet Ereje SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 7.
Fekvenyomás:
Balog Nátán (Marvel Team SE) 1., Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Evezés
Juhász Adrián (Pénzügyőr) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3.
Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Fallabda
Krajcsák Márk (Victor BLE Griff) 13.
Hajnal Helga (Tisza SC) 1.

Footgolf
Podusil György
(BFGT) 1.

Golf
Rózsa Dávid
(Pannonia Golf & Country Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya
Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4.

Hódeszka
Pátkai Marcell
(Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.
Fehér Zsófia
(Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat
Pálya: Banda Árpád
(UTC Íjász SE) 4.
Terep: Kakas István (Malév SE) 3.
3D férfi: Molnár Ferenc (Paksi Celőke ÍSE) 3.
3D nő: Kun Alíz (Paksi Celőke ÍSE) 1.
Történelmi: Hunyiné Domokos Emőke (Nyílegyenes ÍE) 1.

Jet-ski
Gerencsér Olivér
(Sea Doo Racing Team) 1. és Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 6.

Jégkorong
Sebők Balázs
(KalPa, finn) 1.
Németh Bernadett (KMH) 1.
Inline:
Duschek Dávid (Dana ETO Inline HC Gyõr) 1.

Kajak-kenu  
Gyorsasági:
férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.
női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1.
női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.
Maratoni:
férfi kajak:
Boros Adrián (Tolna) 3.
női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 1., Mihalik Sára (MULTI SE) 1.
férfi kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 7.

Karate
Hárspataki Gábor
(MTK) 1.
Sterck Laura (MTK) 2.

Kendo
Babos Gábor
(Szigetközi Junior Kendo Klub) 1.
Laukó Zsófia (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub) 1.
Iaido: Bota Norbert
(Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.
Jodo: Karádi Adél
(Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

Kerékpár
A Magyar Kerékpáros-szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda
A Magyar Kézilabda-szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kick-box
Veres Roland
(Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 2.
Busa Gabriella (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 1.

Kosárlabda
Vojvoda Dávid
(Szolnoki Olaj) 3.
Medgyessy Dóra
(VBW CEKK Cegléd) 1.

Korcsolya
Rövid pályás gyorskorcsolya:
Liu Shaoang (MTK) 1. és Jászapáti Petra (SZKE) 2.
Gyorskorcsolya: Nagy Konrád (DSC) 4.
Műkorcsolya: Tóth Ivett (SKSE) 4.

Labdarúgás
Nagypálya:
A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.
Futsal: Trencsényi János (Berettyóújfalu) 2.
Strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Cservy GWP) 5.

Lovassport
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 1.

Motorcsónak
Bodor Péter
(Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 5.

Motorsport
Szőke Márk
(Motoaction Monpet Team) 1.
Gál Lili (MAMI Yamaha Fehér) 1.

Műugrás
Kormos Villő
(RLSE) 5.

Ökölvívás
Harcsa Zoltán
(Vasas-Süllős Boxing Team) 4.
Kondákor Emília Cecília (Botos András Ökölvívó Akadémia) 1.

Öttusa
Kasza Róbert
(KSI SE) 5.
Földházi Zsófia (KSI SE) 2.

Repülősport
Vitorlázórepülés: Szabó Péter
(Alföldi Repülőklub) 1., Kovács Diófási Orsolya (Őcsényi Repülőklub) 1.
Vitorlázó-műrepülés:
Tóth Ferenc (Magyar Műrepülő Klub) 1.
Ultrakönnyű repülés:
Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 2.

Ritmikus gimnasztika
Kis Alexandra
(MTK) 2.

Rögbi
7-es: Czakó Attila
(Budapest Exiles) 3., Gránitz Zsuzsanna (Tárnok) 1.
15-ös:
Máthé Zoltán (Battai Bulldogok) 1.

Röplabda
Teremröplabda: Keen Cameron
(Fino Kaposvár) 1., Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin, német) 2.
Strandröplabda: Bagics Balázs
(Pénzügyőr) 2., Nacsa Gábor (Strandsport SE) 1. és Lakatos Enikő, Lutter Eszter (Gödöllői RC) 3.

Sakk
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 2.
Gara Anita (Pénzügyőr Sportegyesület) 1.


Alpesi: Samsal Dalibor
(Fullsport SE) 3. és Miklós Edit (MTK) 6.
Sífutás: Kónya Ádám
(Veszprémi SE) 4. és Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
Sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 7. és Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.
Síugrás: Molnár Flórián (Kőszegi SE) 3. és Vörös Virág (Kőszegi SE) 3.
Szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 3. és Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 2.

Sportlövészet
Péni István
(UTE) 2.
Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 2.

Súlyemelés
Nagy Péter
(Szegedi EAC) 7.
Magát Krisztina (Testvériség SE) 5.

Szektorlabda
Szektorlabda: Szili Balázs
(Józsefvárosi SZE) 1.
12 érintéses: Szathmáry Károly
(Forte ALC Vác) 1.

Szkander
Kovács Péter
(Polus Five), Károlyi András (Szegedi Bikák) és Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SE)

Szörf
Gádorfalvi Áron
(Wind Sport Club Egyesület) 10.
Cholnoky Sára
(Magyar Szörf Akadémia) 6.

Szumó
Molnár Tamás
(Érdi Spartacus SE) 1.
Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 3.

Tájfutás
Baumholczer Máté
(Pécsi Vasutas SK) 2.
Weiler Virág
(Tabáni Spartacus SKE) 2.
Tájkerékpáros szakág: Tamás Bianka
(Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1. és Fekete Ágoston (Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club) 1.
Trail-O szakág: Miháczi Zoltán
(Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.

Teke
Kakuk Levente (Répcelaki SE) 5.
Sáfrány Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Tékvandó
Patakfalvy Luca
(MTK) 2.

Tenisz
Fucsovics Márton
(Tenisz Park SE) 5.
Babos Tímea (MTK) 6.

Tollaslabda
Krausz Gergely
(Multi Alarm SE) 4.
Sándorházi Vivien
(Fővárosi Vízművek SK) 1.

Torna
Szertorna: Berki Krisztián
(UTE) 11. és Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 2.
Aerobik:
Bali Dániel (PSN Zrt.) 4. és Hegyi Dóra (Flex-HD SE) 3.
Akrobatikus torna: Körtés Kora, Kutasi Vivien, Vincze Zita (női hármas, MTK) 1.
Gumiasztal: Vincze Ákos
(Dunaferr SE) 1. és Rozs Viktória (Dunaferr SE) 3.

Triatlon
ifj. Faldum Gábor
(Mogyi SE Baja) 4.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 3.

Úszás
Cseh László
(Eger) 10.
Hosszú Katinka (Iron Aquatics) 7.

Versenytánc
Akrobatikus rock and roll:
Bánhidi Dániel (Galaxy Szombathely) 1. és Czetl Fanni (Galaxy Szombathely) 3.
Versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 3. és Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 3.

Vitorlázás
Berecz Zsombor (Balatoni Yacht Club) 7. és Fa Nándor (Kereked Vitorlás Klub) 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek SE) 5.

Vívás
Szatmári András
(Vasas SC) 1.
Márton Anna (MTK) 2.

Vízilabda
Vámos Márton
(FTC) 1.
Gangl Edina (UVSE) 1.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.12.11 23:54:48

Úszás KOVÁCS ERIKA

NS-VÉLEMÉNY. Az ember ott, a vízben valóban ember – nem gép.

2018.12.11 09:21:41

Úszás KOVÁCS ERIKA

„Már bizonyítottam, nem is egyszer, többször, van három olimpiai aranyérmem, és itt vagyok megint.”

2018.11.17 12:42:33

Úszás S. TÓTH JÁNOS

„Sokan megköszönték a vizes vb után, hogy megmutattuk, miért jó magyarnak lenni.”

2018.11.10 23:05:58

Úszás MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Ifjan is felnőttként tekint a világra.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS