MTI 2014.07.11 21:24 Frissítve: 2015.01.31 02:16

Ifjúsági úszó Eb: öt magyar érem a második napon

Öt érmet szereztek a magyar úszók a dordrechti ifjúsági Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A pécsi Kenderesi Tamás megnyerte a 200 méteres pillangóúszást. A hazai sportági szövetség beszámolója szerint a szám magyar specialitásnak számít, miután Juhász Adél a csütörtöki nyitónapon a lányok között győzött.

Második érmét szerezte Holoda Péter, a hajdúszoboszlóiak versenyzője az 50 méter pillangón szerzett nyitónapi bronz után a klasszikus számban, 100 gyorson lett harmadik.

Kétszáz méter vegyesen a fiúknál két magyar állt a dobogón: Szabó Norbert másodikként, Grátz Benjámin pedig harmadikként fejezte be a döntőt.

A napot Novoszáth Melinda bronzérme zárta: ő a 400 gyorson szerzett csütörtöki ezüstérme után 1500 gyorson lett harmadik.

A magyar csapat – Horváth Dávid egy nappal korábban, 200 mellen szerzett bronzával együtt – kilenc éremnél tart (2 arany, 2 ezüst, 5 bronz).

2018.11.17 12:42:33

Úszás S. TÓTH JÁNOS

„Sokan megköszönték a vizes vb után, hogy megmutattuk, miért jó magyarnak lenni.”

2018.11.10 23:05:58

Úszás MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Ifjan is felnőttként tekint a világra.

2018.10.08 10:20:32

Úszás KOVÁCS ERIKA

A háromszoros olimpiai bajnoknál kezd visszatérni a régi érzés, közelít az egyéni legjobbjaihoz.

2018.10.06 20:12:20

Úszás nemzetisport.hu

„Petrov Árpáddal megbeszéltük még az elején, hogy nagyon őszintén állunk neki ennek a munkának.”

2018.10.06 18:18:41

A Budapesten 400 vegyesen második helyen célba érő magyar úszó nem indul a világbajnokságon.