Hosszú és Cseh: megvan az (arany)mesterhármas

2012.11.24. 17:20
Hosszú ismét aranyérmes lett – Jakabost megelőzve (Fotók: MTI)<br />
Hosszú Katinka arany-, Jakabos Zsuzsanna ezüstérmet szerzett a 100 méteres vegyes úszás döntőjében a franciaországi rövid pályás úszó Európa-bajnokságon. Cseh László a mai napon 100 méter pillangón állhatott a dobogó tetejére. Biczó Bence ebben a számban a negyedik helyen zárt, Rákos Patrik pedig a 6. lett 1500 méteren.

NŐI 100 M VEGYES

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna a két legjobb idővel jutott fináléba 100 vegyesen, így joggal bizakodhattunk az újabb magyar érmekben. Hosszú 59.50-es idővel, Jakabos 59.54-gyel biztosította a helyét a fináléban. A két magyaron kívül csak a brit Siobhan-Marie O'Connor úszott az elődöntőben egy percen belüli időt (59.79).

A döntőben O'Connor nagyon bekezdett és az élen haladt, de nem sokáig. Hosszú a második, Jakabos a harmadik helyen fordult száz méternél, majd mindketten begyújtották a rakétákat.

Az aranyéremért végül magyar különverseny zajlott, amelyből Hosszú jött ki jobban, és 58.83-as idővel a harmadik aranyérmét szerezte meg az Eb-n. Jakabos 59.15 alatt teljesítette a távot.

FÉRFI 100 PILLANGÓ

Cseh László aranyérmes lett 100 méter pillangón, míg Biczó Bence egy hellyel maradt le a dobogóról.

A magyar klasszis – aki a chartres-i kontinensviadalon megnyerte már a 200, majd a 400 méter vegyest – a leghosszabb távú pillangószámban is magabiztosan úszott az elődöntőben, és 1:53.96 perccel bizonyult a leggyorsabbnak.

A fináléban „kényelmesen" kezdett, az első fordulónál mindössze a negyedik, majd féltávnál csak az ötödik helyen haladt. Ezután azonban rákapcsolt, és az utolsó ötvennek már az élen vágott neki.

Cseh végül szoros versenyben elsőként csapott a célba, míg Biczó a negyedik helyen zárt. Cseh 1:52.11-es, Biczó 1:53.64-as időt ért el.

Cseh László ismét a legjobb volt (Fotó: MTI)

FÉRFI 1500 GYORS

Rákos Patrik a 6. helyen végzett 1500 méteres gyorsúszásban. A futam egyharmadánál a negyedik helyen fordult, és ezt az előkelő pozíciót még sokáig meg is tartotta. Ezer méternél Mateusz Sawrymowicz megelőzte a magyar versenyzőt, aki szemmel táthatóan egyre fáradtabb volt az utolsó 500 méter során.

Végül Rákos 14:49.87-es eredménye a hatodik, a délelőtt úszó Kis Gergő ideje pedig az összetettbeli 17. helyre volt elég.

NŐI 400 GYORS

Hosszú Katinka délelőtt másodikként végzett 4:02.16 perccel, így délután az 5-ös pályáról indulhatott harcba az újabb éremért.

Az előfutamok legjobbjának a hazai közönség előtt versenyző Camille Muffat bizonyult, aki nagyon erősen kezdett a döntőben is. Hosszú az első száz méter után a hatodik helyen haladt.

Muffat ezután külön versenyt vívott a világcsúccsal, míg a magyar úszónő a hatodik-hetedik helyen tempózott. Végül az utóbbi pozíciót érte el 4:05.02-es időeredménnyel. Az aranyérmet a francia versenyző szerezte meg – új világrekorddal (3:54.85).