Vizes vb: Telegdy Ádám hetedik lett a 200 hát döntőjében

R. P.R. P.
2024.02.16. 18:11
Telegdy Ádám (Fotó: Getty Images)
A dohai úszóvilágbajnokság pénteki versenynapján a férfi 200 hát döntőjében Telegdy Ádám a hetedik helyen végzett. Női 200 háton Szabó-Feltóthy Eszter a harmadik, Molnár Dóra a hetedik idővel bejutott a döntőbe.

Telegdy Ádám a hatos pályáról indulhatott. Nem rajtolt jól, de utána kissé felzárkózott és majdnem végig a hatodik hely körül haladt. Végül hetedikként csapott a célba 1:56.66-tal.

„Nagyon fájt, főleg a vége. Az első százam jobb lett, mint a középdöntőben, erre kellett volna egy picit jobbat úszni a második százon. Ennek ellenére örülök, hogy február közepén kétszer tudtam 1:56.6-os időt teljesíteni, ami elég szimpatikus” – értékelt az M4 Sport helyszíni stábjának Telegdy.

A Kőbánya SC sportolója hozzátette, úgy tűnik, amit eddig csináltak, ahogy edzettek, az jó, ez pedig mindenképpen „előre viszi őt” a folytatásban.

„Ez alapján fogok tudni 1:55-tel kezdődő időt úszni, ehhez az első százon kell, hogy gyorsuljak, de ebbe a mai úszásba most nem tudok belekötni” – zárta a sportoló.

Molnár Dóra és Szabó-Feltóthy Eszter (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Nagyon jól úsztak a mieink a női 200 hát középdöntőjében.

Az első futamban Szabó-Feltóthy Eszter 2:09.42-vel a második lett az ausztrál Jaclyn Barclay mögött, Molnár Dóra pedig harmadikként csapott célba, 2:10.31-gyel. Összesítésben Szabó-Feltóthy a harmadik legjobb idővel bejutott a döntőbe, és Molnár is úszhat a szombati fináléban a hetedik idő birtokosaként.

„A második futam előtt bizakodtunk, hogy ezúttal sikerül bejutunk a döntőbe, nem pedig a kilencedik és a tizedik helyen végzünk, úgyhogy örömteli, hogy sikerült” – értékelt az M4 Sport helyszíni stábjának Szabó-Feltóthy Eszter. A Vasas SC sportolója kiemelte: nagy löketet ad neki, hogy pályafutása során először világbajnoki döntőben szerepelhet, ahol nem lesznek elvárásai, „szeretne felszabadult úszást produkálni”.

Molnár Dóra elmondta, a fináléra „jól rápihen majd”, és ő is szeretné élvezni és a legtöbbet kihozni a döntőből. „Remélem, az időm is jobb lesz, mert csütörtök óta nem sok pihenőm volt” – tette hozzá a Budafóka SE úszója.