Úszó-vb: „Ez most így sikerült” – Szabó Szebasztián 4. lett 50 m pillangón

MTI, K. E./K. T. I.MTI, K. E./K. T. I.
2021.12.20. 16:20
Szabó Szebasztián hisz abban, lesz még belőle világbajnok (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Szabó Szebasztián negyedik lett 50 méter pillangón az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság hétfői versenynapján.

A szám világcsúcsát (21.75) a brazil Nicholas Santosszal tartó magyar versenyző a vasárnapi elődöntőben 22.11 másodperces idejével egyetlen századdal bizonyult gyorsabbnak legnagyobb riválisánál, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) így az ő várható párharcukkal harangozta be hivatalos felületein a hétfői döntőket.

A fináléban Szabó nagyszerűen rajtolt, 0.57 másodperces reakcióideje kimagaslóan a legjobb volt, de már a fordulónál hátrányba került és lehetett látni, hogy nem lesz harcban a győzelemért. Végül 22.14 másodperces idővel negyedikként csapott célba. Az aranyérmet a 41 esztendős brazil ellenfele szerezte meg, ezzel az úszósport történetének első világbajnoka lett, aki betöltötte a 40. életévét.

„Ez most így sikerült. A negyedik hely mindig a legrosszabb. Tudom, hogy bennem van, és majd lesz egy jobb idő, ez a vb most ilyen, nem vagyok a legjobb formában. Nem baj, megyünk tovább. Egyébként a nap folyamán végig jól éreztem magam, kár, hogy az úszás nem sikerült túl jó, de ezt sem mondhatom, mert nem olyan rossz ez az idő... Világcsúcstartó vagyok továbbra is, de világbajnok még nem vagyok – leszek még” – értékelt Szabó a Nemzeti Sportnak.

Szabó novemberben a kazanyi Európa-bajnokságon három aranyat nyert, de közvetlenül a viadal után megfertőződött a koronavírussal, ami miatt két hetet ki kellett hagynia.

Az Abu-Dzabiban zajló vb délutáni programjában további két „magyaros" döntőt rendeztek, rendeznek: férfi 400 méter vegyesen Holló Balázs 8. helyet szerzett. A női 4x200 m gyorsváltó 5. lett.