Rp. úszó Eb: Szabó világcsúcsa és aranyérme 50 pillangón

2021.11.06. 17:31
Szabó Szebasztián elképesztő úszást mutatott be 50 pillangón (Fotó: AFP)
A Kazanyban zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján az 50 gyors és a 100 pillangó bajnoka, Szabó Szebasztián fantasztikus úszással, a világcsúcsot beállítva (21.75 másodperc) az 50 pillangó döntőjében is diadalt aratott, míg Ugrai Panna a hatodik helyen zárt 200 vegyesen.

Szabó Szebasztián hihetetlenül jól kapta el a rajtot 50 pillangón, és elképesztő magabiztossággal, a brazil Nicholas Santos világcsúcsát beállítva, 21.75 másodperccel szerezte meg a harmadik aranyérmét Kazanyban.

Még nem nagyon tudom felfogni, hogy világcsúcsot úsztam, közben meg azt érzem, lehetett volna egy századdal jobb, hogy ne csak beállítsam a korábbi rekordot. Sebaj, legalább lesz, ami motivál a jövőben. Az Eb előtt éreztem, hogy jó formában vagyok, aztán a száz pillangó aranya, majd az ötven gyors első helye után már tudtuk, tényleg rendben vagyok. Mehetünk is haza” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Szabó Szebasztián.

Ugrai Panna erősen kezdett a döntőben, s végig stabil úszással, új egyéni csúccsal (2:09.31 perc) az elismerésre méltó hatodik helyen zárt. Az Eb-aranynak az izraeli Anasztaszja Gorbenko (2:05.17) örülhetett.

Elégedetten mehetek haza Kazanyból, majdnem minden számban egyéni csúcsot úsztam, egyedül száz háton nem sikerült, de az volt az a szám, amelyikre szinte csak beestem a koronavírus-tesztelés miatt. A kétszáz vegyes döntője igazi örömúszás volt, mindössze azt a cél tűztem ki magam elé, hogy tovább javítsam az egyéni rekordomat, s ez sikerült is” – mondta Ugrai.

Milák Kristóf és Németh Nándor egyaránt a 100 gyors második középdöntőjében volt érdekelt, előbbi az ötödik (47.08 másodperc), utóbbi pedig a negyedik (46.64) helyen végzett. Kettejük közül csak Némethnek sikerült a döntőbe jutás.

„Reggel tényleg ki akartam magam úszni teljesen, hogy megnézzem, hol is tartok, a középdöntőben meg nem is tehettem másként, itt már nem lehet szórakozni – így Németh Nándor. – A Nemzetközi Úszóliga versenye után beteg voltam egy hétig, így az alapozásból maradt ki, ezért sem gondoltam, hogy eljutok a döntőig: azt hittem, ez a kazanyi egy egy-, vagy legfeljebb kétúszásos kaland lesz számomra. A döntőben nyilvánvalóan az éremre hajt mindenki, én sem mondhatok mást.”

A 15 éves Pádár Nikoletta a 200 gyors középdöntőjében ugrott vízbe, futamában 1:56.32 perccel a negyedik helyen zárt, és ez elegendő volt ahhoz, hogy a hetedik legjobb idővel kvalifikálja magát a vasárnapi fináléba.

„Ez sokkal jobb úszás volt, mint a délelőtti, már alig várom a vasárnapot, életem első felnőtt Eb-döntője lesz” – mosolygott Pádár Nikoletta.

4x50 vegyes gyorsváltó
1. Hollandia (Jesse Puts, Thom de Boer, Maaike de Waard, Kim Busch) 1:28.93 perc