WTA-vb: Wozniacki nyerte meg a volt világelsők maratoni csatáját

2014.10.21. 17:00
Wozniacki óriási csatában nyert a korábbi ranglistavezetők összecsapásán (Fotó: Action Images)
A női tenisz-világbajnokság Fehér-csoportjának első fordulójában a dán Caroline Wozniacki nyerte meg a korábbi világelsők csatáját, 3 óra 16 perc után döntő szettben felülmúlva az orosz Marija Sarapovát.

A két játékos kilencedik alkalommal csapott össze egymással, eddig 5–3-ra Sarapova vezetett ugyan, de a legutóbbi mérkőzést a végül a US Openen döntőbe jutó Wozniacki nyerte meg.

A szőke szépségek csatája nem indult túl jól az orosz számára, hiszen a dán az első három játékot egyaránt megnyerte, de Sarapova innen előbb visszakapaszkodott, majd 4:4-nél lebrékelte Wozniackit. Utóbbi egyből felelt, és 6:5-ös előnyénél szettlabdához jutott, de végül rövidítés döntött. Itt hiába fordultak 4–2-es orosz előnnyel a felek, innentől már csak Wozniacki nyert labdamenetet, így 75 perc alatt megnyerte az első felvonást (7:6).

„Ennyivel volt kint!” (Fotó: Action Images)

A második sem alakult eseménymentesen, Wozniacki újra brékkel kezdett, de Sarapova 3:3-nál ismét kiegyenlített, majd egy-egy újabb sikeres fogadójáték után 6:5-nél szettlabdához jutott a 27 éves orosz. Méghozzá egy óriási bírói hiba miatt! Sarapova ütése ugyanis jócskán széles lett, de a vonalbíró nem szólt, Wozniacki pedig kifogyott a challenge-ekből, így hiába mutatta meg a sólyomszem, hogy közel fél méterrel kiment a labda, a szettben maradásért kellett következnie. Ezt megtette, és megfordította a játékot, a rövidítésben azonban ezúttal már ellenfele örülhetett (6:7).

A döntő játszma a szokásos Wozniacki-brékkel indult, ezúttal azonban a visszavett játék (2:2) után az orosz már nem tudott újabbat megnyerni, és a dán végül viszonylag simán eldöntötte a meccset (6:2).

Az orosz játékos rettenetes sok, 15 kettős hibát ütött (ebből már az első szettben volt kilenc, ehhez képest az kifejezetten szorosan alakult), ráadásul nem egyszer kulcshelyzetekben, ezt pedig Wozniacki kíméletlenül megbüntette.

A nap másik mérkőzésén a lengyel Agnieszka Radwanska két szettben legyőzte a cseh Petra Kvitovát.

Érdekesség, hogy a felek csupán hetedik alkalommal találkoztak, de ebből már negyedszer került sor erre a világbajnokságon. Az összetett (5–1) és a világbajnoki (2–1) örökmérleg is Kvitová fölényét mutatta, de ezúttal a lengyel rajtolt jobban, és 2:2-t követően sorozatban nyert négy játékkal övé lett a játszma (6:2).

A második szettben 2:2 után ugyan egy brékkel 3:2-re vezetett a cseh játékos, innentől azonban egy gémet sem nyert már (6:3), és Radwanska a harmadik meccslabdájával már élt is.

A csoportok első két helyezettje jut a szombati elődöntőbe.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (6 500 000 dollár, kemény pálya)