WTA-vb: sikerrel kezdett a címvédő Serena Williams

2014.10.20. 16:00
A világelső 12 ászt ütött a korábbi ranglistavezető ellen (Fotó: Action Images)
Győzelemmel kezdte a női tenisz-világbajnokságot a négyszeres első és a legutóbbi két kiírást megnyerő Serena Williams.

A világelső amerikai klasszis a korábbi ranglistavezető szerb Ana Ivanovics ellen lépett először pályára, és két 6:4-es szettben nyert.

A 33 éves Williams csak szerváinak felét ütötte az adogatóudvarba, de így is több pontot szerzett és jobb százalékban nyerte meg labdameneteit, mint a szerb, és míg ő 12 ászt és 4 kettős hibát hozott össze, Ivanovicsnál ez a mutató 0/7 volt.

Pedig a szerb már az első gémben kétszer is elvehette volna az amerikai adogatását, Williams azonban megfordította a játékot, és 5:4-nél egy sikeres fogadással lezárta az első szettet.

Ami az első játszma elején nem jött össze, az a másodikban igen, Ivanovics azonban a brék után egyből elveszítette adogatását, majd 5:4-es Williams-előnynél ismét rontott, így a felek kilencedik meccséből nyolcadszor is az amerikai nyert (6:4, 6:4)

A csoport másik mérkőzésén a két ifjú titán, a román Simona Halep és a kanadai Eugenie Bouchard csapott össze. A két játékos eddig kétszer mérte össze erejét, és bár Indian Wellsben döntő játszmában Halep győzött, a wimbledoni teniszbajnokságon az elődöntőben Bouchard örülhetett – más kérdés, hogy ott végül kikapott a cseh Petra Kvitovától, így mindketten GS-torna-siker nélkül állnak.

Ezúttal azonban a román már a meccs elején állva hagyta ellenfelét, első két adogatását rögvest elvette, míg sajátját 15:40-ről megfordította. Ezt a két bréklabdát leszámítva Bouchard ráadásul még csak megszorítani sem tudta Halepet egészen 6:2, 4:3-ig. Fogadóesélyhez itt sem jutott, és 5:3-nál Halep a szettben másodszor, a meccsen negyedszer is elvette a 20 éves kanadai szerváját, így 70 perc alatt lerendezte az összecsapást (6:2, 6:3).

A csoportok első két helyezettje jut a szombati elődöntőbe.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (6 500 000 dollár, kemény pálya)