Wimbledon: 103 év után nincs amerikai nyolcaddöntős

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.06.30. 16:53
Stanislas Wawrinka három szettben jutott a nyolcaddöntőbe (Fotó: Action Images)
A wimbledoni nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában az Australian Open-győztes Stanislas Wawrinka három szettben legyőzte az üzbég Denis Istomint, így bejutott a nyolcaddöntőbe. A címvédő Andy Murray már egy körrel előrébb tart, és továbbra is szettveszteség nélkül menetel a tornán.

Szintén a legjobb 16 közé került a 10. helyen rangsorolt japán Nisikori Kei is, aki az olasz Simone Bolelli ellen ötszettes csatában diadalmaskodott.

A top 10-es játékosok közül elsőként a címvédő Andy Murray jutott be a negyeddöntőbe. A skót játékos három játszmában győzte le a dél-afrikai Kevin Andersont, a harmadik szettben csak rendkívül szoros végjáték (rövidítés után 8–6) döntött. Murray továbbra sem veszített szettet az aktuális wimbledoni szezonban, a következő körben pedig Grigor Dimitrovval találkozik.

Novak Djokovicsnak sem jelentett gondot a negyedik forduló: a szerb játékos három szettben legyőzte Jo-Wilfried Tsongát a centerpályán. Tsonga a harmadik játszmában szorította meg a legjobban az első kiemeltet, ám a rövidítésben akkor is a szerb volt pontosabb. Djokovics a következő fordulóban a horvát Marin Cilicccsel találkozik, akit eddig kilencből kilencszer győzött le.

John Isner kiesésével 103 év után először fordul elő, hogy a férfiak és a nők versenyében sincs amerikai versenyző a wimbledoni nyolcaddöntőkben. A kilencedik helyen kiemelt Isner a spanyol Feliciano Lópeztől kapott ki négy játszmában a 3. fordulóban, honfitársai előzőleg már mind búcsúztak, így 1911 után újra amerikai teniszező nélkül zajlanak a küzdelmek a legjobb 16 között.

A hölgyek mezőnyében a cseh Barbora Záhlavová-Strycovát a korábbi világelső dán Caroline Wozniacki sem tudta megállítani, így a 32. helyen kiemelt orosz Jelena Vesznyina és a másodikként rangsorolt kínai Li Na után újabb nagy skalpot szerzett meg. Ellenfele a negyeddöntőben a 2011-es győztes cseh Petra Kvitová lesz, aki két sima szettben legyőzte a kínai Peng Su-ajt.

Szintén búcsúzott egy másik volt ranglistavezető, a szerb Ana Ivanovics döntő szettben kapott ki a német Sabine Lisickitől. Csomagolhat Agnieszka Radwanska: a női egyes negyedik kiemeltje meglepetésre kikapott Jekatyerina Makarovától, aki pályafutása során először jutott a legjobb nyolc közé az All England Clubban.

Mint arról korábban már beszámoltunk, Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán női párosban bejutott a nyolcaddöntőbe, miután a 2. fordulóban 6:1, 6:3-as győzelmet arattak a Belinda Bencic, Cvetana Pironkova svájci, bolgár duó felett. A nyolcaddöntőben az első helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Peng Su-aj kettőssel vagy a Julija Bejgelzimer, Klaudia Jans-Ignacik párossal találkoznak Babosék.

A női párosok mezőnyében aratott sikerét követően Babos vegyes párosban is bejutott a legjobb 16 közé: a magyar játékos az amerikai Eric Butorac oldalán szetthátrányból fordítva győzte le a negyedik helyen kiemelt indiai Leander Paes és zimbabwei Cara Black kettősét. Babosék a nyolcaddöntőben a Nenad Zimonjics, Samantha Stosur szerb, ausztrál és a Martin Emmrich, Michaella Krajicek német, holland duó párharcának győztesével találkoznak.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (25 000 000 font, fű)

VEGYES PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)–Cara Black, Leander Paes (zimbabwei, indiai, 4.) 1:6, 6:2, 6:3

JUNIOR NŐI EGYES, 1. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Jil Belen Teichmann (svájci, 5.)–Stollár Fanny 6:2, 7:5