Wimbledon: micsoda meccs! Djokovics döntő szett 10:8-ra verte meg Nadalt

2018.07.14. 16:39
Novak Djokovics visszatért az elitbe (Fotók: AFP)
A háromszoros bajnok Novak Djokovics kétnapos, 5 óra 17 perces csatában 6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8-ra megverte a kétszeres győztes Rafael Nadalt a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének második elődöntőjében, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba, amelyben a dél-afrikai Kevin Anderson lesz az ellenfele.

A 2016-os US Open óta első Grand Slam-elődöntőjét játszó Novak Djokovics és a Wimbledonban legutóbb 2011-ben négy közé jutó Rafael Nadal mérkőzése péntek este, Kevin Anderson és John Isner maratoni, 6 óra 36 perces csatája után kezdődött el, de helyi idő szerint 23 óra után a szerb kiválóság 2:1-es vezetésénél félbeszakadt.

A találkozót szombaton 14 órától folytatták behúzott tető alatt, biztosítva azokat a körülményeket, melyek között a meccset a felek pénteken befejezték. Az első három játszma történéseit ide kattintva olvashatja el!

A negyedik szett első játékában Nadal tizenhat perc alatt, két bréklabdát hárítva hozta az adogatását, ettől pedig akkora lendületet kapott, hogy a következő kilenc labdamenetből nyolcat megnyert (3:0). A szerb még idejében eszmélt, és sorozatban három játékot megnyerve egyenlített úgy, hogy ezekben a gémekben csak két pontot veszített (3:3).

Djokovics aztán 4:3-nál ismét elveszítette az adogatását, amit nagyon nehezen vett tudomásul, az ütőjével mérgesen elkezdte püfölni a cipőjét. Nadal 5:3-nál 0–40-ről fordított, és egy sólyomszem segítségével „megítélt” ásszal lezárta a játszmát (6:3).

DJOKOVICS: 250!

Novak Djokovics a 250. győzelmét aratta Grand Slam-tornán, Wimbledonban ez volt a 64. sikere.

A két klasszis ezt megelőzően 51-szer csapott össze egymással, de csak kétszer játszottak ötszettes meccset: a 2012-es Australian Open döntőjét a szerb nyerte meg, Nadal azonban a 2013-as Roland Garros elődöntőjében visszavágott.

A mostani döntő szettben Djokovics 4:3-nál bréklabdához jutott, ám nem tudta visszaadni a spanyol első szerváját, aki aztán két tenyeres nyerővel meg is fordította a játékot (4:4). A következő gémben Nadal jutott két bréklabdához, amelyek közül az elsőt a háromszoros wimbledoni győztes ásszal hárította, és a második lehetőségnél sem ment vissza a labda az ő térfelére az adogatása után. A szerb hozta a szerváját (5:4), majd Nadal 0–30-ról megfordítva a szervagémjét meccsben maradt (5:5).

A 15. játékban, 7:7-nél nagyon magas színvonalú teniszt láthattunk. Djokovics három bréklabdát hárítva őrizte meg az adogatását, az egyik lehetőségnél csodálatos tenyeres kereszttel ütött el Nadal mellett. Aztán 8:7-nél Nadal 15–30-nál szenzációs labdamenetet megnyerve elkerülte a meccslabdát. A következő pont után viszont már nem, ám 30–40-nél hidegvérű rövidítéssel vette el a szerbtől a nagy lehetőséget. Újabb két ponttal pedig ismét egyenlített (8:8).

A szerb ezt követően simán hozta a szerváját (9:8), majd jött a lezárás: Nadal 0–30-nál elcsúszott, Djokovics három meccslabdához jutott, és ezúttal élt is az alkalommal, a spanyol széles ütésével ért véget a meccs – 5 óra 17 perc után (10:8).

AZ UTOLSÓ LABDAMENET

A megnyert pontok számát tekintve is Djokovics győzött (194–191), a nyerő ütések (73–73) és a ki nem kényszerített hibákban (42–42) azonban ugyanúgy végeztek a felek. A számokból is látható, hogy nüanszok döntöttek. Ugyanúgy nyerhetett volna Nadal is, ahogy Djokovics.

Kevin Anderson ellenfele tehát a döntőben a szerb klasszis lesz, aki a 2016-os US Open óta először, összességében 22-edszer jutott be Grand Slam-torna fináléjába, míg Wimbledonban a vasárnapi lesz az ötödik döntője.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)
FÉRFI EGYES
,
ELŐDÖNTŐ
Djokovics (szerb, 12.)–Nadal (spanyol, 2.) 6:4, 3:6, 7:6 (11–9), 3:6, 10:8
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
K. Anderson (dél-afrikai, 8.)–Isner (amerikai, 9.) 7:6 (8–6), 6:7 (5–7), 6:7 (9–11), 6:4, 26:24