Wimbledon: 2 óra 54 perc után Djokovics–Nadal 2:1 – folytatás szombaton

2018.07.14. 00:30
A wimbledoni centerpálya behúzott tetővel Djokovics és Nadal meccsén (Fotók: AFP)
A háromszoros bajnok Novak Djokovics három szett után 2:1-re vezet a kétszeres győztes Rafael Nadal ellen a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének második elődöntőjében. A mérkőzés helyi idő szerint 23 óra után félbeszakadt, a találkozót szombaton magyar idő szerint 14 órától folytatják.

Az első elődöntőben Kevin Anderson és John Isner a maratoni, 6 óra 36 perces csatájuk során kis túlzással – na jó, nem is olyan kicsivel… – annyira elkoptatták a füvet, hogy Novak Djokovics és Rafael Nadal már kemény pályán csapott össze egymással. Füvön eddig háromszor találkoztak, kétszer a spanyol, egyszer a szerb nyert, míg Wimbledonban a meccset megelőzően 1–1 volt kettejük mérlege: a 2007-es elődöntőt Djokovics a harmadik játszmában feladta, a 2011-es döntőt viszont négy szettben ő nyerte.

Az első játszmát egy bréknek köszönhetően Djokovics nyerte 6:4-re, a másodikban azonban Nadal játszott jobban, s bár az első brékje után 3:1-nél elvesztette az adogatását, a következő játékban ismét elvette a szerb szerváját, ezzel újfent lépéselőnybe került. A spanyol 5:3-nál két bréklabdát hárítva szerválta ki a játszmát (6:3). Így aztán 1 óra 39 perc után a szettekben 1:1-re, a megnyert pontokban pedig 66–66-ra álltak a felek.

A harmadik felvonásban Djokovics 5:5-nél 0–30-ról megfordította az adogatójátékát, ezzel 6:5-ös előnyre tett szert. Ekkor 94–94 volt a megnyert labdamenetek száma. Miután Nadal is hozta a szerváját, következhetett a tie-break, amely néhol nagyon magas színvonalú teniszt, néhol könnyű hibákat hozott. A spanyol 6–6-nál a mérkőzés addigi leghosszabb, 23 ütésből álló labdamenete után szettlabdához jutott, amelyet adogatóként nem tudott kihasználni. A következő pontot egy tenyeres nyerővel zárta le (7–6), majd Djokovics finom rövidítéssel egyenlített (7–7). Nadal ezt követően harmadszor is kiharcolt egy játszmalabdát, utána azonban ellenfele adogatásánál mindkét fogadását hosszúra ütötte, azaz 9–8-nál a szerb jutott játszmalabdához.

Nadal második adogatását Djokovics csúnyán elrontotta, 9–9-nél újabb térfélcsere. Helyi idő szerint ekkor pontban 23 órát mutatott az eredményjelző, de a szervezők nem szakították félbe a mérkőzést – pedig Wimbledonban este 11 után már nem szoktak játszani –, folytatódott a küzdelem. Még két pont erejéig.

A szerb kiválóság egy rövidítés befutása után ütött nyerővel ismét szettlabdához jutott, amelyet ki is használt, mivel Nadal rontott (11–9).

Két óra 54 perc után 2:1 Djokovicsnak, a megnyert labdamenetek száma 107–107.

Folytatás szombaton 14 órától a centerpályán, behúzott tető alatt!

Három szett után Djokovics (balra) vezet – de a végén vajon ki örülhet?

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, ELŐDÖNTŐ
Djokovics (szerb, 12.)–Nadal (spanyol, 2.) 6:4, 3:6, 7:6-nál félbeszakadt
KORÁBBAN
K. Anderson (dél-afrikai, 8.)–Isner (amerikai, 9.) 7:6 (8–6), 6:7 (5–7), 6:7 (9–11), 6:4, 26:24