Wimbledon: Federer 61 nyerőt ütve, történelmet írva a 16 között

2017.07.08. 16:47
Novak Djokovics tizedszer jutott be a legjobb tizenhat közé Wimbledonban (Fotók: AFP)
A hétszeres bajnok Roger Federer, a háromszoros győztes Novak Djokovics és két korábbi döntős, Tomás Berdych és Milos Raonic is bejutott a legjobb tizenhat közé a wimbledoni teniszbajnokságon. A nőknél a világelső Angelique Kerber szett- és brékhátrányból fordított, míg a Babos Tímeát kiejtő Caroline Wozniacki a kiesés széléről táncolt vissza. A juniorok között Piros Zsombor az első fordulóban búcsúzott.

A háromszoros bajnok Novak Djokovics az első játszmában korán brékhátrányba került Ernests Gulbisszal szemben, aki másodszor jutott el a harmadik fordulóig Wimbledonban. A szerb kiválóság azonban 2:4 után sorozatban kilenc játékot nyert meg, így nemcsak megfordította az első szettet, hanem eldöntötte a másodikat is. A harmadik játszmában Gulbis jól tartotta magát, ám a rövidítésben már nem tudta megszorongatni Djokovicsot (2–7).

A korábbi világelső tizedik wimbledoni nyolcaddöntőjében a francia Adrian Mannarinóval csap össze, aki honfitársát, Gaël Monfilst búcsúztatta öt szettben, így pályafutása során másodszor jutott el Grand Slam-tornán a legjobb tizenhat közé. A felek tavaly is találkoztak Wimbledonban, második fordulóbeli meccsüket Djokovics három szettben (6:4, 6:3, 7:6) megnyerte.

PIROS ZSOMBOR KIESETT A JUNIOROK KÖZÖTT

A junior fiúk versenyének első fordulójában a harmadikként kiemelt Piros Zsombor két játszmában (6:2, 6:4) kikapott az orosz Timofej Szkatovtól. Az idei Australian Open-győztes magyar tehetség sorsa az első szettben akkor pecsételődött meg, amikor 4:2-es hátrányban másodszor is elveszítette az adogatójátékát. A második játszmában az orosz 1:1-nél brékelt, utána pedig már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést.

Piros Zsombor párosban a kínai Vu Ji-ping oldalán még javíthat, akivel első kiemeltként indul a tornán.

A 2014-es elődöntős Grigor Dimitrov esélyt sem adott Dudi Szelának, az első két játszmát egyaránt 6:1-re nyerte meg, így nem csoda, hogy az izraeli játékos nem erőltette tovább a sérült combját. A bolgár teniszező a nyolcaddöntőben a svájci Roger Federerrel játszik, aki a centerpálya utolsó szombati mérkőzésén három szettben (7:6, 6:4, 6:4) legyőzte a német Mischa Zverevet.

A hétszeres bajnok az első szettben hamar elvette ellenfele adogatójátékát (3:1), Zverev azonban egyenlített (4:4), sőt 5:5-nél ismét bréklabdához jutott. Ezt Federer hárította, majd magabiztosan, 7–3-ra megnyerte a tie-breaket (7:6). A második és a harmadik játszmában a 35 éves svájci 1:1-nél brékelte Zverevet, akinek ebben a két szettben már nemigen volt esélye egalizálni, mivel bréklabdáig sem jutott el. Federer ekkor már magabiztosan és olykor látványosan játszott, az 1 óra 49 perc alatt megnyert meccsen összesen 61 nyerőt ütött.

A 18-szoros Grand Slam-győztes Federer idén harmadszor verte meg az idősebbik Zverev fivért, aki sem ebben az évben, sem a korábbi két találkozásuk alkalmával nem nyert ellene szettet. A svájci kapcsán érdekesség, hogy egyesben a 317. győzelmét aratta a GS-tornákon, ezzel immáron egyedül vezeti az örökranglistát Serena Williams előtt.

Roger Federer 61 nyerő ütéssel zárta Mischa Zverev elleni meccsét

A férfi mezőnyben továbbjutott még a tavalyi döntős Milos Raonic, a 2010-es finalista Tomás Berdych, az osztrák Dominic Thiem és a német Alexander Zverev is, kiesett viszont Jo-Wilfried Tsonga. A francia versenyző Sam Querrey elleni mérkőzése pénteken a döntő szettben 5:6-nál félbeszakadt, a mai folytatás során pedig Tsonga rögtön elveszítette az adogatójátékát, ami a meccs végét jelentette.

A nőknél a 2015-ös döntős Garbine Muguruza hetven perc alatt jutott be a legjobb tizenhat közé, míg a 2012-es finalista Agnieszka Radwanska szetthátrányból győzte le a svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeát.

A világelső Angelique Kerber csaknem két és fél órát töltött a pályán, de szett- és brékhátrányból (4:6, 2:4) megverte az amerikai Shelby Rogerst. Továbbjutott Babos Tímea kiejtője, Caroline Wozniacki is – a dán hölgy az észt Anett Kontaveitet győzte le, aki a második játszmában kétszer is adogathatott a meccsért.

Párosban a Babos Tímea, Andrea Hlavácková kettős második mérkőzését is megnyerte. A magyar, cseh duó a Lesley Kerkhove, Lidzija Marozava alkotta páros ellen nyert három szettben a torna második fordulójában. Babosék a nyolcaddöntőben az orosz Szvetlana Kuznyecova és a francia Kristina Mladenovic párosával játszanak.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (31 600 000 font, fű)
Murray (brit, 1.)–Paire (francia)
Querrey (amerikai, 24.)–Anderson (dél-afrikai)
Nadal (spanyol, 4.)–Müller (luxemburgi, 16.)
Bautista (spanyol, 18.)–Cilic (horvát, 7.)
Raonic (kanadai, 6.)–A. Zverev (német, 10.)
Dimitrov (bolgár, 13.)–Federer (svájci, 3.)
Thiem (osztrák, 8.)–Berdych (cseh, 11.)
Mannarino (francia)–Djokovics (szerb, 2.)

NŐI EGYES, 3. FORDULÓ (FELSŐ ÁG, ÁGRAJZ SZERINT)
Wozniacki (dán, 5.)–Kontaveit (észt) 3:6, 7:6, 6:2
Kerber (német, 1.)–Muguruza (spanyol, 14.)
A. Radwanska (lengyel, 9.)–Kuznyecova (orosz, 7.)
Rybariková (szlovák)–Martic (horvát)
Vandeweghe (amerikai, 24.)–Wozniacki (dán, 5.)
Konjuh (horvát, 27.)–V. Williams (amerikai, 10.)
Ostapenko (lett, 13.)–Szvitolina (ukrán, 4.)
Konta (brit, 6.)–Garcia (francia, 21.)
Azarenka (fehérorosz)–Halep (román, 2.)

NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos, Hlavácková (magyar, cseh, 4.)–Kerkhove, Marozava (holland, fehérorosz) 6:2, 5:7, 6:4