Babosék visszavágtak, Nadal és Djokovics simán nyert, kiesett a címvédő

2018.07.05. 16:03
Djokovics az egymást követő 10. évben jutott be a wimbledoni harmadik fordulóba (Fotó: AFP)
A második forduló jelentette a végállomást az első körben Fucsovics Mártont búcsúztató Julien Benneteau számára az Angol nemzetközi teniszbajnokságon. Az amerikai Frances Tiafoe négy szettben megverte a francia játékost.

Szintén ebben a fázisban búcsúzott az Australian Open-, Roland Garros- és US Open-győztes Stan Wawrinka, őt a világranglista 133. helyén álló olasz Thomas Fabbiano győzte le három szettben.

A kilencedik kiemelt John Isner nagy meglepetésre két rövidítést is elveszített, de így is megverte a belga Ruben Bemelmanst.

Óriási meglepetésre búcsúzott a harmadik helyen kiemelt Marin Cilic, aki az első két szettet 55 perc játék alatt megnyerte, de a folytatásban Guido Pella egyenlített, és bár 5:4-es előnyénél a horvát két meccslabdát még hárított, a következő adogatásnál az argentin a második – összességében negyedik – lehetőségével már élt.

A világelső Rafael Nadal viszont magabiztosan menetel: 2008-as és 2010-es wimbledoni győztes spanyol a kazah Mihail Kukuskint verte meg három szettben.

Hozzá hasonlóan a volt világranglista-vezető szerb Novak Djokovics is könnyedén nyert, ő csupán hat játékot veszített az argentin Horacio Zeballos ellen. Djokovics az egymást követő 10. évben jutott be a wimbledoni harmadik fordulóba.

A 26. helyen kiemelt Denis Shapovalov az első szettet 6:0-ra megnyerte Benoit Paire ellen, a francia azonban ezt követően három játszmát nyert meg a kanadai ellen. Az ötödik helyen rangsorolt Juan Martín del Potro három játszmában búcsúztatta a spanyol Feliciano Lópezt.

Babos Tímea pozitívan állt a meccshez, Mladenovic is ezt követte (Fotó: MTSZ/Zádor Péter)

BABOSÉK VISSZAVÁGTAK

A hölgyek mezőnyében a korai meccseken nem volt meglepetés, a kiemeltek közül Kerber (11.), Mertens (15.), Barty (17.), Oszaka (18.), Strycová (23. – a Babost búcsúztató ukrán Leszja Curenko ellen nyert), Gavrilova (26.) és Suárez Navarro (27.) is kiharcolta helyét a következő körben.

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó csütörtökön a japán Hozumi Erivel és Kato Mijuval találkozott – előbbi Ninomija Makotóval az oldalán legyőzte a magyar, francia kettőst a Roland Garros negyeddöntőjében. A következő ellenfelük az ukrán Nagyija Kicsenok és az ausztrál Anastasia Rodionova lesz.

A világelső Simona Halep sem rontott, egy szoros és egy sima játszmában nyert, a 22. helyen kiemelt Konta Johanna viszont búcsúzott, kikapott Dominika Cibulkovától.

A női címvédő Garbine Muguruza meglepetésre már a második fordulóban búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokságtól. A harmadik kiemelt spanyol játékos a 32 közé jutásért vívott csütörtöki mérkőzésen 1 óra 54 alatt, szettelőnyről kapott ki a világranglistán 47. Alison Van Uytvancktől. A 24 esztendős belga teniszező februárban megnyerte a budapesti tornát.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)

NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Hozumi Eri, Kato Miju (japán) 6:4, 6:3