Wimbledon: Fucsovics 12:10-re kikapott a döntő szettben

2013.06.17. 14:26
A világranglista 258. helyén álló Fucsovics Márton maratoni küzdelemben, döntő játszmában 12:10-re kikapott a thaiföldi Danai Udomchokétól (241.) az Angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyes selejtezőjének első fordulójában. A magyar játékosnak a harmadik szettben még meccslabdája volt 8:7-es vezetésénél fogadóként, de nem tudott élni vele.

Nem kezdődött jól a mérkőzés Fucsovics számára, hiszen az első játszmát villámgyorsan elvesztette – konkrétan ez volt a 2013-as wimbledoni torna elsőként véget érő szettje, így az idén először Udomchoke örülhetett játszmasikernek az Angol nemzetközi teniszbajnokságon (1:6). Ettől azonban nem zuhant össze a magyar játékos, elképesztő mérkőzést láthattak a nézők.

A második felvonás elején ugyanis a 21 éves magyar játékos hamar brékelőnybe került, majd bár 3:1-es vezetésénél a thaiföldi visszavette elveszített adogatását, 6:5-ös Fucsovics-előnynél a 2010-ben Wimbledonban a juniorok között egyéniben diadalmaskodó magyar játékos fogadóként három szettlabdához jutott, és kiegyenlített (7:5).

A döntő játszmában 2:2-nél bréklabdát hárítva hozta adogatását a nyíregyházi tehetség, ezt pedig mindegyikük hozta a szervajátékát. 8:7-es Fucsovics-vezetésnél a magyar játékosnak brék- és egyben mérkőzéslabdája volt, de nem tudott élni vele.

A 31 éves thaiföldi 9:9-nél 0:30-cal nyitott, 15:40-nél pedig két fogadólabdához jutott, de Fucsovics mindkettőt hárította, ahogyan 10:10-nél is az elsőt, az újabbat azonban már nem, így 11:10-re fordított Udomchoke, majd simán behúzott adogatásával megnyerte a mérkőzést.

A thaiföldi ellenfele a 2. körben a 13. helyen kiemelt japán Szoeda Go (világranglista-129.) lesz, aki két sima játszmában legyőzte a horvát Nikola Mekticet. A főtáblára jutásért három kört kell sikerrel venni a selejtezős játékosoknak.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (16 100 000 font, fű)