Wimbledon: Federer a nyolc között, Ciliccsel találkozik

2016.07.04. 16:09
Roger Federer visszavághat Marin Cilicnek a US Openen elszenvedett vereségért (Fotó: Action Images)
A hétszeres wimbledoni győztes svájci Roger Federer bejutott a legjobb nyolc közé az Angol nemzetközi teniszbajnokságon, miután három szettben legyőzte az amerikai Steve Johnsont. Andy Murray szintén készülhet a negyeddöntőre, Babos Tímea pedig a női páros nyolcaddöntőjére.

A korábbi világelső ellenfele a negyeddöntőben a horvát Marin Cilic lesz, aki a 2014-es US Open döntőjének „visszavágóján” 6:1, 5:1-re vezetett a japán Nisikori Kei ellen, amikor ellenfele feladta a meccset.

Federer és Cilic hetedszer csap össze egymással, eddig a horvát egyszer tudott nyerni, épp a 2014-es US Open elődöntőjében.

A világelső szerb Novak Djokovicsot búcsúztató amerikai Sam Querrey a francia Nicolas Mahut ellen is nyert, ő a belga David Goffin ellen kétszettes hátrányból fordító kanadai Milos Raoniccsal találkozik.

Andy Murray 7:5, 6:1, 6:4-re legyőzte Nick Kyrgiost, ami nem meglepő, hiszen ő a verseny második kiemeltje, ráadásul ATP-tornán még sosem kapott ki ausztrál játékostól, mostani sikerével 19–0-ra javította ezt a mérlegét. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Kyrgios idén januárban a Hopman-kupán legyőzte a skótot.

Murray a negyeddöntőben Jo-Wilfried Tsongával találkozik, aki 4:2-re vezetett Richard Gasquet ellen, amikor hátsérüléssel küzdő honfitársa feladta a mérkőzést. Tsonga szép gesztust gyakorolva a meccs után átvette barátja egyik táskáját, hogy ne neki kelljen cipelnie.

NŐK

A női mezőnyben Babos Tímea páros partnere, a kazah Jaroszlava Svedova két szettben legyőzte a cseh Lucie Safárovát, míg a szlovák Dominika Cibulková óriási csatában búcsúztatta a 3. kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát.

A világelső amerikai Serena Williams két szettben legyőzte a ranglista 14. helyén álló orosz Szvetlana Kuznyecovát.

Pedig az orosz 3:1-es hátránya után visszakapaszkodott, és 5:4-nél az első szett megnyeréséért adogathatott – hogy aztán már játékot se nyerjen.

Sőt, a második szettben csupán öt labdamenetet tudott megnyerni, a hatszoros wimbledoni győztes amerikai pedig már az első meccslabdáját kihasználta.

NŐI PÁROS

Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedova oldalán bejutott a női páros nyolcaddöntőjébe, miután a 2. fordulóban két szettben két vállra fektették az Aojama Suko, Ninomija Makoto japán duót.

Babosék a mérkőzés első játékát még elvesztették (0:1), de ezt követően sorozatban kilencet megnyertek (6:1, 3:0), innentől pedig már nem volt visszaút a japánok számára.

Az 5. helyen kiemelt magyar, kazah kettős ellenfele a nyolcaddöntőben a brit színekben induló Konta Johanna és az amerikai Maria Sanchez lesz.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (28 100 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ

Querrey (amerikai, 28.)–Mahut (francia) 6:4, 7:6, 6:4
Raonic (kanadai, 6.)–Goffin (belga, 11.) 4:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4
Federer (svájci, 3.)–Johnson (amerikai) 6:2, 6:3, 7:5
Cilic (horvát, 9.)–Nisikori (japán, 5.) 6:1, 5:1-nél Nisikori feladta
Vesely (cseh)–Berdych (cseh, 10.) 6:4, 3:6, 6:7, 7:6-nál sötétedés miatt félbeszakadt
Pouille (francia, 32.)–Tomic (ausztrál, 19.) 6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 10:8
Tsonga (francia, 12.)–Gasquet (francia, 7.) 4:2-nél Gasquet feladta
Murray (brit, 2.)–Kyrgios (ausztrál, 15.) 7:5, 6:1, 6:4