Wimbledon: Babos Tímeának nem okozott gondot az 1. forduló

2016.06.28. 16:05
A magyar éljátékos úgy érzi: amikor a második szett elején rosszabbul ment neki a játék, sikerült összeszedni magát (Fotó: babostimea.hu/Zádor Péter)
Babos Tímea magabiztosan vette az első akadályt az Angol nemzetközi teniszbajnokság női egyesének első fordulójában.

A világranglista 44. helyén álló 23 éves magyar játékos a 17 éves brit Katie Swannal (437.) csapott össze, és nyert két szettben. Babos az első játszmában egy korai brékváltás után 5:1-re ellépett ellenfelétől (6:2), a másodikban pedig 3:2-es hátrány után nyert négy játékot egyhuzamban (6:3).

„Természetesen örülök annak, hogy sikerült abszolválni az első kört. Elég érdekes meccs volt, mert Katie Swan teljesen más ritmusban játszott, mint amihez hozzászokhattam az elmúlt hetekben-hónapokban. Picit lassabban játszott, ehhez alkalmazkodnom kellett. Nagyon-nagyon jól szervált, ez az erénye. Örülök, hogy sikerült nyerni, voltak rosszabb és jobb pillanataim. Ami fontos, amikor a második szett elején rosszabbul ment, akkor sikerült összeszednem magam. Az utolsó három gémben már újra jól játszottam. Nagyon sok magyar volt kint a meccsen, köszönöm a drukkolást!” – nyilatkozta Babos Timea a babostimea.hu oldalon.

A legjobb magyar játékos ellenfele a második fordulóban a világranglista-30. amerikai Coco Vandeweghe lesz, aki 6:2, 7:6-ra nyert az ukrán Katerina Bondarenko ellen.

A világelső amerikai Serena Williams is gond nélkül jutott tovább, ő a svájci Amra Sadikovicot győzte le, az ellenfele a következő körben a szintén amerikai Christina McHale lesz, miután két játszmában legyőzte a szlovák Dominika Hantuchovát.

Ana Ivanovics után újabb korábbi világelső búcsúzott, ugyanis Szvetlana Kuznyecova az eső miatt behúzott tető alatt 7:5, 6:4-re legyőzte Caroline Wozniackit.

A férfiak mezőnyében a papírformának megfelelően továbbjutott a hetedik helyen kiemelt francia Richard Gasquet, a 12. kiemelt honfitársa, Jo-Wilfried Tsonga, az ausztrál Nick Kyrgios (15.) a spanyol Feliciano López (22.) és a szerb Viktor Troicki (25.) is.

Nem került bajba Andy Murray és Juan Martín del Potro sem. Az argentin ellenfele a második fordulóban a negyedik kiemelt Stan Wawrinka lesz, aki négy játszmában jutott túl a 18 éves amerikai Taylor Fritzen.

A férfiaknál nyolc, a nőknél hat olyan mérkőzést kezdtek el, amelyet az eső miatt nem tudtak kedden befejezni.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (28 100 000 font, fű)