Wimbledon: 4.5 órás thriller, 19:17-tel zárta le a meccsét Tsonga

2016.07.03. 16:57
Jo-Wilfried Tsonga óriási csatában gyűrte le John Isnert <br />(Fotó: Action Images)
A 12. helyen kiemelt francia Jo-Wilfried Tsonga bejutott a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének nyolcaddöntőjébe, miután 4 és fél órás meccsen, a döntő szettben 19:17-re legyőzte az amerikai John Isnert.

A minden idők leghosszabb (11 óra 5 perc) mérkőzése cím egyik birtokosaként álló Isner (Nicolas Mahut volt az ellenfele a 2010-es 1. fordulóban) az első két szett megnyerése után a következő kettőt elbukta, így döntő felvonásra került sor.

Ebben 5:5-nél került sor először bréklehetőségre, de Isner ezt hárította, és egészen az amerikai 16:15-ös előnyéig nem is volt újabb fogadóesély. Akkor viszont rögvest meccslabdához jutott Isner, más kérdés, hogy nem tudott ezzel élni.

A francia viszont a következő sanszával már igen, 17:17-nél brékelte Isnert, és a második meccslabdáját értékesítve továbbjutott.

A Stan Wawrinkát búcsúztató Juan Martín del Potro menetelésének a 32. helyen kiemelt Lucas Pouille vetett véget, négy szettben búcsúztatta a sérülései után ismét a régi fényében szereplő argentint.

NŐK

A világelső amerikai Serena Williams 52 perc alatt lerendezte 3. fordulóbeli mérkőzését, a német Annika Beck (43.) ellen döcögős kezdés után 6:3, 6:0-ra nyert.

A 6. helyen kiemelt olasz Roberta Vinci és a 11.-ként rangsorolt, svájci színekben szereplő Bacsinszky Tímea számára viszont véget értek a női egyes küzdelmei, előbbi a Babos Tímeát kiejtő amerikai Coco Vandeweghétől, utóbbi az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovától kapott ki két szettben.

NŐI PÁROS

Babos Tímea a kazah Jaroslava Svedova oldalán sikerrel vette a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyének 1. fordulóját.

Az 5. helyen kiemelt magyar, kazah duó a Madison Keys, Sloane Stephens amerikai kettőssel mérte össze az erejét, és két szettben diadalmaskodott.

Az első játszmában az első játékot még megnyerték az amerikaiak, de erre sorozatban három sikeres gémmel feleltek Babosék, majd a szépítés után újabb 3:0-s sorozattal lezárták az első szettet.

A másodikban Stephensék két bréklabda hárításától igencsak lendületbe jöttek, és nem sokkal később már 4:1-re vezettek, de ekkor jött a fordulat, és Babosék már nem veszítettek több játékot.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (28 100 000 font, fű)