MTI 2018.09.09 19:12 Frissítve: 2018.09.09 21:46

US Open: Serena Williams pénzbüntetést kapott

Serena Williams 13 155 fontos (4.7 millió forintos) büntetést kapott az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyes döntőjében mutatott magatartásáért.

A szombati fináléban a japán Oszaka Naomival szemben két szettben veszítő amerikai játékos Carlos Ramos játékvezető sértegetése miatt 7739 fontot, tiltott edzői tanácsadásért 3095 fontot, az ütője összetöréséért 2321 fontot fizet. A finálés szerepléssel 1.43 millió fontot keresett az egyéniben 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Williams.

Az amerikai teniszezőnek a döntő második szettjében előbb edzője, a francia Patrick Mouratoglou adott tiltott tanácsot, majd később mérgében összetörte az ütőjét. Ezért büntetőpontot kapott, és a székbíróval is összeveszett.

Három játékkal később a térfélcserénél a játékvezető megsértéséért Williams újabb intést kapott. A pályán megjelent a tornaigazgató is, heves vita alakult ki, és a meccs 4:3 helyett egy büntetőgémmel 5:3-ról folytatódott.

2018.09.16 23:19:34

Tenisz GYŐRI FERENC

NS-VÉLEMÉNY. A nagy bravúrok által elért szint megtartásához Fucsovics Mártonra is szükség lesz.

2018.09.16 16:28:57

Tenisz HARMATH ÁKOS (közvetítés)

Piros Zsombor nem tudta megismételni pénteki teljesítményét, 3–2-es cseh győzelem.

2018.09.16 12:47:48

Tenisz KLEIN RON (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (közvetítés)

Valkusz Máté Jirí Vesely ellen lépett pályára és egy szettnyi jó játékot követően kikapott Jirí Veselytől.

2018.09.13 21:18:41

Tenisz MEZEI DÁNIEL

ALAPVONAL. Nemcsak én akartam látni az immár nemzetközileg is magasan jegyzett Fucsovicsot játszani, hanem sok-sok fiatal magyar teniszpalánta is. Akiknek ő a példaképe.

2018.09.12 21:28:27

A következő öt évben a Dorko nevű hazai márka öltözteti legjobbjainkat minden korosztályban.