US Open: Serena rekordot döntött, Murray is a 16 között

2016.09.04. 00:56
Serena Williams maga mögé utasította Martina Navratilovát, és már egyedüli rekorder a nők között (Fotó: Reuters)
A világelső Serena Williams két sima játszmában (6:2, 6:1) megverte a svéd Johanna Larssont a US Open női egyesének harmadik fordulójában. A hatszoros győztes amerikai 59 perc alatt harcolta ki a továbbjutást.

A 34 esztendős Serena Williams pályafutása 307. győzelmét aratta Grand Slam-mérkőzésen, ezzel a hölgyek között megdöntötte Martina Navratilova (306) rekordját. A férfiaknál Roger Federer a csúcstartó, szintén 307 sikerrel.

A 23. GS-tornagyőzelmére pályázó fiatalabbik Williams nővér a legjobb tizenhat között Babos Tímea párospartnerével, Jaroszlava Svedovával találkozik, aki a kínai Csang Suajt búcsúztatta.

A hölgyeknél továbbjutott a lengyel Agnieszka Radwanska, valamint a spanyol Carla Suárez-Navarro is, aki a következő fordulóban a Babos Tímeát kiejtő román Simona Haleppel találkozik.

A férfiaknál győzött a 23. születésnapját éppen szombaton ünneplő Dominic Thiem. Az osztrák játékos a nyolcaddöntőben a 2009-es bajnok Juan Martín del Potróval csap össze, aki a 11. kiemelt David Ferrert is három szettben intézte el.

A 2012-es bajnok Andy Murray négy szettben megverte az olasz Paolo Lorenzit, akivel több mint tíz év után találkozott ismét. A háromszoros Grand Slam-győztes brit az első szettet brékhátrányból felállva, rövidítésben nyerte meg, a másodikat azonban elveszítette, pedig 2:5-ről felállt.

A harmadik és a negyedik játszmában Murray végig dominált, ekkor már nem adott esélyt olasz riválisának. A torna második kiemeltje a 60 nyerője mellett 63 ki nem kényszerített hibát ütött a meccsen.

Murray a legjobb tizenhat között a 22.-ként rangsorolt bolgár Grigor Dimitrovval csap össze.

A küzdelmek magyar idő szerint vasárnap hajnalban is folytatódtak. A férfiaknál három kiemelt, a japán Nisikori Kei, a horvát Ivo Karlovic és a 3. helyen rangsorolt svájci Stanislas Wawrinka is továbbjutott a 3. fordulóból. Utóbbi vette legnehezebben az akadályt, miután öt szettre kényszerült a brit Daniel Evans ellen. A hölgyeknél az amerikai Venus Williams két sima szettben győzött a német Laura Siegemund ellen.

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)