US Open: kiverte Bertenst, folytatta menetelését a cseh tinédzser

2018.09.01. 20:26
Vondrousová két óra húsz perc alatt legyőzte Bertenst (Fotó: AFP)
Pályafutása eddigi legjobb szereplésével már a negyedik fordulónál jár Markéta Vondrousová az amerikai nyílt teniszbajnokságon, a 19 éves játékos óriási, 2 óra 20 perces csatában búcsúztatta a cincinnati bajnok Kiki Bertenst.

A cseh tinédzser az első két fordulóban is esélyesebb rivális (a román Mihaela Buzarnescu és a kanadai Eugenie Bouchard) ellen jutott tovább, és a bombaformában lévő Kiki Bertens ellen sem adtak neki sok esélyt.

A 13. helyen kiemelt holland teniszező a US Open előtt megnyerte a cincinnati tornát, amelyen többek között a cseh Petra Kvítovát és a román Simona Halepet is legyőzte, és a mérkőzés előtt nyolcmeccses győzelmi sorozatban volt. Ez a fölény azonban csupán a második szettben érződött, Vondrousová végül két óra húsz perc alatt 7:6, 2:6, 7:6-ra nyert, és továbbjutott.

US Open Tennis on Twitter

The dream run continues for @VondrousovaM... She defeats Bertens 7-6, 2-6, 7-6 to reach R4! #USOpen https://t.co/LneKyJVe1x

„Elképesztő mérkőzés volt, minden labdáért keményen megharcoltam, próbáltam a saját agresszív stílusomban teniszezni. Boldog vagyok, köszönöm a szurkolók támogatását” – nyilatkozta a cseh tinédzser, aki pályafutása során eddig egy WTA-tornát nyert meg (tavaly Bielben), jelenleg pedig a világranglista 103. helyét foglalja el.

Ugyancsak bejutott a 4. fordulóba a tavalyi döntős amerikai Madison Keys, aki a szerb Alekszandra Krunicsot múlta fölül 4:6, 6:1, 6:2-re.

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)