Tenisz: a 17 éves lány élete első tornagyőzelmét aratta

2017.04.16. 18:49
A 17 esztendős Markéta Vondrousová két játszmában (6:4, 7:6) legyőzte az észt Anett Kontaveitet a svájci Bielben rendezett kemény pályás női tenisztorna döntőjében, ezzel első WTA-tornagyőzelmét aratta.

A fiatal cseh lány a döntőig vezető úton a macedón Lina Gjorcseszkát, a német Annika Becket, honfitársát, Kristyna Plískovát, valamint a világranglista 18. helyén álló Barbora Strycovát búcsúztatta, akivel szemben az első top 20-as játékos elleni győzelmét könyvelte el.

Vondrousová tündérmeséje a fináléban folytatódott, és miután a második szettben négy játszmalabdát hárított, 6:4, 7:6-ra legyőzte a hozzá hasonlóan első döntőjét játszó Anett Kontaveitet.

VONDROUSOVÁ MECCSLABDÁJA

A férfiak marrákesi versenyét Borna Coric nyerte meg, aki a második szettet öt meccslabdáról, míg a harmadikat brékhátrányból fordította meg a német Philipp Kohlschreiber ellen. A 20 éves horvát fiatalember két elveszített döntő után karrierje első ATP-tornagyőzelmét könyvelte el.

A houstoni viadalon a hazai közönség előtt versenyző Steve Johnson brékhátrányból felállva, rövidítésben nyerte meg a döntő szettet a brazil Thomaz Bellucci ellen. A 27 éves amerikai teniszező a tavaly júniusi, nottinghami sikere után a második tornagyőzelmét aratta, salakon azonban először diadalmaskodott.

WTA-TORNA, BIEL (226 750 dollár, kemény pálya)