US Open: Kim Clijsters és Andy Murray szabadkártyát kapott
A torna két korábbi győztese, Kim Clijsters (2005, 2009 és 2010) és Andy Murray (2012) szabadkártyát kapott az Amerikai nemzetközi teniszbajnokságra.
A US Open szervezői csütörtökön közölték az erre vonatkozó döntést. A New York-i Grand Slam-versenyt augusztus 31. és szeptember 13. között rendezik meg, a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül, szigorú biztonsági intézkedések mellett.
A 33 éves skót Murray visszatérő csípőproblémái miatt jelenleg csak a 129. a világranglistán, és 2018 után indul újra a US Openen. A 37 esztendős belga Clijsters hét év kihagyás után februárban tért vissza a pályára, és 2012 óta nem vett részt a New York-i tornán.
Mindkét korábbi világelső szabadkártyát kapott a viadalt megelőző tornára is, amelyet eredetileg Cincinnatiben rendeztek volna, de végül áthelyezték Flushing Meadowsba.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



