US Open: Babosék őrületes mérkőzést nyertek meg

2017.09.04. 23:07
Babos Tímea a cseh Andrea Hlavácková oldalán bejutott a női párosok negyeddöntőjébe az Amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open). A magyar, cseh duó döntő szett rövidítésben győzte le a Hszie Szu-vej, Monica Niculescu tajvani, román kettőst.

Babosék a második szettben 5:4-nél a továbbjutásért adogattak, de nem jártak sikerrel, majd a tie-breaket 7–1-re elvesztették.

Vesszőfutásuk a döntő játszmában folytatódott, 4:0-ra elhúzott az ellenfél. Innen 5:4-re fordítottak, de 5:6, 30:30-nál két labdára voltak a kieséstől. Kiharcolták az újabb rövidítést, amelyben újra vesztett helyzetből jöttek vissza. Niculescuék 5–2-re vezettek, innen lett Baboséknak 7–5!

Jöhet tehát a negyeddöntő, abban pedig a negyedik kiemelt párost alkotó indiai Sania Mirza és a kínai Peng Suaj. A magyar játékos egy nappal korábban vegyes párosban is a legjobb nyolc közé jutott.

US OPEN (50 400 000 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Babos, Hlavácková (magyar, cseh, 5.)–Hszie Szu-vej, Niculescu (tajvani, román) 6:2, 6:7 (1–7), 7:6, (7–5)