US Open: Babosék bejutottak a legjobb nyolc közé

2017.09.04. 06:40
Babos Tímea és a brazil Bruno Soares kettőse két játszmában legyőzte Raluca Olarut és Nikola Mekticet hétfőre virradóra az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnokságán (US Open), s ezzel bejutott a legjobb nyolc vegyes páros közé.

Az első játszmában, 2:1 után Olaruék brékelőnybe kerültek – foglalja össze a történteket a magyar teniszező hivatalos oldala, a babostimea.hu –, majd Babosék sorozatban megnyert négy gémje után újra brékeltek, de a szett finisében a „mieink” összpontosítottak jobban.

A második játszmát Babosék fogadóként megnyert játékkal nyitották, és mivel a későbbiekben mindketten kiválóan szerváltak, kézben tartották az irányítást, végül 1 óra 17 perc után megnyerték a mérkőzést.

A negyedikként kiemelt magyar, brazil kettős következő ellenfele az amerikai CoCo Vandeweghe és a román Horia Tecau lesz.

Mint ismert, Babos egyesben már kiesett, de női párosban szintén versenyben van.

Petra Kvitová (balra) fogadja Garbine Muguruza gratulációját (Fotó: AFP)

KVITOVÁ MENETEL, QUERREY MEGTÖRTE AZ AMERIKAI ÁTKOT

Női egyesben Petra Kvitová továbbra is kirobbanó formában menetel: a cseh játékos az első játszmát 1:4-ről hozta vissza Garbine Muguruza ellen, a másodikat már magabiztosan kézben tartotta, így készülhet a negyeddöntőre, ahol a szintén spanyol ellenfelet legyőző – a harmadik szettben taroló – Venus Williams lesz az ellenfele.

A férfiaknál Diego Schwartzman újabb nagy skalpot hasított: az apró termetű argentin négy szettben felülmúlta a francia Lucas Pouille-t, és pályafutása során először bejutott a legjobb nyolc közé egy Grand Slam-tornán.

Sam Querrey gondoskodott arról, hogy 2011 (Andy Roddick, John Isner) óta először (!) legyen egyesült államokbeli teniszező a US Open legjobb nyolc férfijátékosa között. Querrey 55 nyerőt ütött Mischa Zverev ellen, és a tornán eddig végigjátszott férfimeccsek legrövidebbikén (1:16) intézte el vállát fájlaló német ellenfelét.

Sam Querrey sima győzelmet aratott (Fotó: AFP)

US OPEN, NEW YORK (50 400 000 dollár, kemény pálya)